Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 01. 2010.   #1
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default Opera Unite...ima li neko iskustva?

Ima li operasa na forumu...danas sam konacno isprobao Opera Unite (Opera 10.10)...operin Web server uglavljen u browser.
Isprobao sam samo nekoliko dostupnih aplikacija na kucnoj mrezi - file sharing, media streaming, photo sharing, i cini mi se zaista zanimljivo. Ovo bi trebalo da bude pandan Google Wawe-u samo mi se cini da je zamisljeno pametnije. Naime koliko sam ja skontao Wawe sve aplikacije i transfer tera preko centralnog servera sto ga znacajno usporava kod velikih talasa, dok Unite koristi svoj server koji se nalazi kod korisnika...to ga razlikuje od p2p iako komunikacija ide direktno sa racunara na racunar.
Sve se izvrsava u web browserima a sadrzaju se pristupa sa bilo kog browsera.

Znaci...napravim nalog na Unite i startam aplikaciju...dobijam jedinstveni link - home page, koji je subdomen na Operaunite.com serveru (sluzi kao DNS da bi korisnike uputio na moj racunar server). Dalje biram koju aplikaciju cu da startujem...odredjujem fajlove za sharing. Tu imam opciju da zastitim pristup lozinkom ili da ga stavim na public. Svi koji znaju moj URL mogu pristupiti iz browsera i preuzimati sadrzaj...download, streaming, copy...zavisi od aplikacije.
Ima jos desetine aplikacija...deluje mi da sve ovo ima smisla.

Ima li jos neko iskustva?

http://unite.opera.com/
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat