Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 06. 2009.   #1
gradjaninX
novi član
 
Datum učlanjenja: 29.06.2009
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
gradjaninX is on a distinguished road
Default Pismo gradjaninaX ministarki Matic

Ministarstvo za telekomunikacije
i informaciono društvo
Nemanjina 22 – 26
Beograd, Srbija
Tel:+381 11 20 20 058
Faks:+381 11 20 20 059
e-mail: kabinet@mtid.gov.rs



Poštovana ministarko Matić,

obraćam Vam se s verom da stvari nisu nepromenljive kao i da su ljudi koji čine sistem državne uprave postavljeni isključivo da bi služili opštim interesima građana Srbije. U to treba da veruju svi oni koji raspolažu državnim budžetom u istoj meri u kojoj u to veruju oni koji svakog meseca, od vrednosti stvorenih u vrlo teškom ambijentu kakav je privredni ambijent Srbije, izdvajaju velike sume novca za poreze, doprinose, takse i mnoge druge dadžbine u nadi da će država zauzvrat obezbediti bolje uslove za privređivanje od onih koje bi privrednici (koliko god mali ili veliki oni bili) stvorili sami sebi u slučaju odbijanja pristanka na uslove koje im država propisuje i obezbeđuje.

Verujte mi da ume da bude vrlo teško, pa čak i ponižavajuće kada izdvojite i po 50% svojih velikom mukom i trudom stečenih prihoda kako bi finansirali sistem koji iznova pokazuje da nije sposoban da pokaže ni osnovnu volju da ispunjava zadatke proklamovane u sopstvenim najvišim opštim aktima, a kamo li da te zadatke zaista i ispuni.

Već 8 godina moj posao vezan je za Internet komunikacije i u dobroj meri pratim i proživljavam patnje razvoja Internet zajednice Srbije. Vrlo dobro znam koliko su dezorganizovani sistemi Internet poslovanja i komunikacija, od onih koji moraju biti nezavisni od državne uprave sve do samog sistema državne administracije (da li treba Vama govoriti o nedostatku bilo kakvog reda u svemu što je vezano za državne organe RS i njihove zaposlene i njihovo korišćenje Interneta?).

Ovo javno pismo nije potpisano imenom i prezimenom iz razloga koji proizlaze iz samog teksta a tiču se uverenja da bi ovakav tekst mogao samo da naškodi daljem radu i opstanku svog autora, kao i radu i karijerama saradnika i klijenata autora. Ipak, to Vas siguran sam neće sprečiti da na pitanja upućena u ovom pismu odgovorite u skladu sa Zakonom o dostupnosti informacija od javnog značaja, jer ako su informacije zaista važne za čitavu ili deo javnosti Srbije, onda nije ni bitno ko ih je zatražio.

Na kraju, molim Vas da budete sigurni da ovo nisam napisao kako bih napao pojedinca, već kako bih ispitao funkcionalnost i ispravnost sistema koji, eto u ovom slučaju baš kroz funkciju Vašeg savetnika, pokazuje osobine koje ne sme da ima ni jedna organizacija koju bih ja uposlio da u moje ime i za moj račun radi na poboljšanju uslova mog i života moje dece.

Zbog svega navedenog postavljam Vam sledeća pitanja:

1) Da li gospodin Slobodan Marković svojim obrazovanjem zaslužuje da obavlja dužnost savetnika ministra telekomunikacija Republike Srbije?
(Ako ste želeli da angažovanjem gospodina Markovića oživite poruku osnivača G17, profesora Labusa, izrečenu onih dana nakon 5. oktobra „Ima puno obrazovanih ljudi, ali hajde da nađemo poštene ljude, pa ćemo ih lako podučiti.“, moram da Vam kažem da ne verujem da je to značilo da uvek i za najznačajnija mesta treba angažovati neobrazovane kadrove. Uzgred, nikada kasnije nisam čuo tu rečenicu ponovo. U nekom trenutku se odustalo od tog plana.)

2) Da li gospodin Slobodan Marković svojim poslovnim uspehom na polju Interneta zaslužuje mesto savetnika ministra telekomunikacija Republike Srbije?
(suvlasnik je i zamenik direktora preduzeća CRI doo koje je u prošloj godini zabeležilo gubitak od 4.254.000 dinara. Zvanična informacija sa sajta APR)

3) Da li gospodin Slobodan Marković ispunjava minimum moralnih vrednosti potrebnih za obavljanje dužnost savetnika ministra telekomunikacija Republike Srbije?
(Ono što je običnom građaninu dostupno putem Interneta je i informacija da je domen kliknibezbedno.rs registrovan kod firme CRI doo)

4) Da li je sajt KlikniBezbedno.rs projekat Vašeg ministarstva?

5) Ko su autori Internet prezentacije KlikniBezbedno.rs?

6) Koliko je koštala produkcija Internet sajta, TV oglasa i ostalog propagandnog materijala, kao i realizacija medijske kampanje i ko je platio sve to?

7) Da li mislite da je možda projekat trebalo da urade neki stručni ljudi (psiholozi, pedagozi, andragozi...), a ne „grupa entuzijasta“ kao što to kaže gospodin Slobodan Marković?
(To bi svakako smanjilo sumnju poreskih obveznika da je u projektu za koji su angažovana velika finansijska sredstva, a čija manifestacija pokazuje visok stepen amaterizma i površnosti, neko imao ogromnu ličnu protivpravnu materijalnu korist. Molim Vas da pogledate i sliku sa jednog od foruma gde se povela rasprava o ovom projektu:
http://www.mypicx.com/06032009/di_su_nasi_novci/ )

Ovo pismo šaljem na Vaš službeni mejl, a biće postavljeno i na nekoliko domaćih stručnih i manje stručnih foruma, pa ću na tim forumima sa, siguran sam, velikim brojem članova iščekivati Vaše odgovore.

S poštovanjem i nadom da delimo veru u vrednosti moderne demokratije,
jedan od građana Republike Srbije
gradjaninX je offline