Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 03. 2012.   #6
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

^ Ja od Samsung SL45i slušam o web vs. native. I native uvek pobedi.


Problem sa web-baziranim alatima jeste da je UI ograničen web konceptima, a ljudi se polomiše da naprave što efektnije kontrole i widgete i user-interfejse i da sa što manje klikova i slajdova uradiš što više. Aplikacije stvarno rade, postojećim web programerima je lako da se prebace, naročito u okviru firmi... ali, to je to.

Nećeš skoro videti Path ili neku sličnu aplikaciju u Phonegapu. A da je teško, pa dobro, nije trivijalno, ali takodje je malo i overhypeovano i to od strane web developera koje mrzi da počnu sa "Hello World". Ovi iz Wunderlista rekoše da im je trebalo 3 nedelje za native app od nule.

Ali! Nisu svi cross-platform alati web-bazirani.

Neki su samo layer iznad native API-ja, npr. MonoTouch. Ko se seća, tako je i MFC bio friendly layer iznad WinAPI.

Super stvar za sve one koji znaju C# i kojima je Objective-C previše + imaš razne lepe .NET stvari.

Da nastavim blasfemiju, nedavno se pojavio i http://codenameone.blogspot.com koji omogućuje Apple aplikacije u Javi Nastao od LWUIT toolkita koji je u JavaME (J2ME) doneo moderan GUI. Ako neko hoće da pravi JavaME aplikacije, to mu je alat.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat