Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 09. 2005.   #5
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Bem li ga, ja otprilike radim ovako.

1. Domen obicno registrujem upfront, i vec u prvoj fazi postavljam neki home page ili bar 2-3 staticne strane. Sam izgled istih je manje-vise nebitan, bitno je da ima nesto sitno contenta, minimum 150 reci (odokativno). Ovo radim najvise zbog sandbox-a... Da sto pre uletim u njega.

2. Postavljam ga na manje vidna mesta (potpisi na forumima, blog, etc...) cisto da ga pokupe fresh botovi i stave na queue za deep crawl...posto to ionako nece bas skoro

3. Post-development faza. On-site SEO ne pipam nesto previse (optimizaciju samog kôda), od toga ionako nema leba dok ne izadjem iz Sandbox-a.

Jedino ako je sajt izrazito komercijalane namene, i revenue je jako bitan, koristim fazu "novog" sajta kad mi G i ostali engines daju prednost kao novajliji. Radim na brzinu on-site SEO, i to za nijansu bezobraznije iskljucivo se koncentrisem na keyword density i hvatam najbolje moguce pozicije. Imam neki window od par nedelja pre nego uletim u sandbox, pa sta uradim - uradio sam... To moze biti i mac sa dve ostice tako da...

4. Backlinkovi. Ovo je u prvoj fazi najbitniji korak. Nikad ne budzim sve sto imam na raspolaganju odmah, nego postepeno dodajem linkove. Ovde spada i prijavljivanje na relevantne direktorijume.

5. On-site SEO. To pocinjem da radim nekih mesec-dva posle postavljanja. Nema svrhe ranije zbog gugla, ali zavisi i koliko procenim da li mogu da ocekujem traffic sa yahoo i msn....

6. Ukoliko je svrha sajta iskljucivo komercijalna, kompenzujem sandbox fazu i period lose kotizacije sa AdSensom/Overturom i placenim linkovima na relavantnim portalima/direktorijumima/sajtovima.

7. PR faza. Article submission sajtovi, blogovi, forumi, mailing liste... Samo da ide buzz... Kad je rec o mailing listama, iskljucivo mislim na double opt-in varijante relevantnih grana industrije - to nije toliki problem naci, iako cesto nije dzabe.

Banner exchange, kupovinu linkova i slicno ne preferiram, osim u specijalnim slucajevima...

Problem sa (rucnom) razmenom linkova sa relevantnim sajtovima je u tome sto dok ste mali i nepoznati, niko bitan nece da udje u razmenu sa vama... A kad vise niste mali i nepoznati, onda i nije bitno, zar ne
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat