Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 08. 2010.   #108
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Zaista ne znam, pitam?
u poredjenju sa Amerima?
cini mi se.
Punos se ti pravis naivan ili si stvarno takav

Citat:
Licna sloboda je da ti imas mogucnost da kupis ono sto hoces i odbijes da placas sto neces, a ne da te drzava tera da placas nesto sto neces (dajes pare za nekog drugog). Ako imas veca socijalna davanja i slicno, onda su slobode pojedinca sve manje. Drustvo jeste humanije, ali licno si ostao uskracen.
Super ti je teza...a jel mozes da ne placas porez iz koga se finansiraju ministarstva sile u americi???Ajde budi slobodan pa kazi "ja necu da placam americku vojsku"

Citat:
Ili evo ti jos jedan primer. Licna sloboda je npr. da kazes hocu sam da obrazujem svoje dete (kod kuce). To u Americi moze jer imaju velike licne slobode.
Da, znam za taj sistem...obicno se u tim "skolama" obrazuju buduci dileri droge, kradljivci automobila, provalnici i ostali sa dna americkog drustva, jer je to jeftinije za americku elitu. Ne kazem da kriminala nema sirom sveta, ali pravi sampioni su u Americi, zar ne?
Jel bese 2 mil. u zatvorima...to je jeftinije bato nego iskolovati sve te ljude.
Citat:
Mada, evo uskracuju se neke: Obama je upravo (pre par meseci) uspeo da uvede medicinsku zastitu za sve. Znaci to jeste humano, ali licna sloboda je sad pretrpela udar jer vise nemas izbor da kazes NECU da placam zdravstveno osiguranje, sad moraju svi da ga imaju tj. placaju. Cao licna sloboda da sam odlucis hoces li ili neces osiguranje.
Jos jednom te pitam, uputi me molim te...ako sutra dodjem da zivim u Ameriku da li mogu biti toliko slobodan da ne dam ni jedan cent Pentagonu, koji ce mi oni... bolje da si platim zdravstveno, iskolujem decu na prestiznim univerzitetima sirom sveta, i jos barem dva meseca provedem sa porodicom krstareci svetom a sve to kao obican prosecan americki gradjanin koga niko nece gledati popreko ili ne daj boze kidnapovati, i koji se ne ubiva na poslu da bi mogao otplacivati silne kredite koji mi obezbedjuju komotan zivot, ali krupnom kapitalu obezbedjuju MOC u punom znacenju te reci??? Tell me please.

Citat:
Sta znam onda...
Nista ne znas!

Citat:
Inace, drustva koja imaju jak aparat prinude (npr. SSSR, Severna Koreja) nisu se bas pokazale nesto efikasna - zavisi sta se gleda: slanje ljudi u Sibir ili ekonomija, npr. :-)
Ja sam tebi nacrtao razliku izmedju drzave i drustva i efikasnosti jednog i drugog, sad sto ti ne umes da gledas...ja sam dao sve od sebe.

Citat:
Usput, drzati server kao WikiLeaks je velika stvar. Ali nije bas lako ni stati ispred Hitlera, Staljina ili iskrcati se na Iwo Jimu na kojoj je 20K do zuba naoruzanih Japanaca. Ili izgraditi jednu Juznu Koreju. Mozda bi drzali u Svedskoj drugacije servere da je Hitler pobedio? Sta znam.
Koliko mogu da zakljucim iz tvojih postova na ovoj temi - ti si opcinjen americkom vojskom i njenim "delima" sirom sveta. Eto bas danas je godisnjica isto tako jednog lepog i hrabrog cina te vojske u Japanu. Nije im jedna bila dosta, nego su morali baciti i drugu...smisao zivota svake bombe je da eksplodira, zar ne? I siguran sam da si ponosan na to.
Imas pravo na to svakako, ali to govori o tebi. Ja te kapiram.

Ali mi malo smeta sto covek u raspravi sa tobom takvim kakav si ,ispada kao nekakav antiamerikanac. Ako to neko tako shvata, onda sam ja i antisrbin kad govorim protiv srpske vlade ili neke politike, poteza i sl.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat