Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 10. 2007.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default Prava cena startup-a

Berislav Lopac, Vladimir Kežić, aka Brlaub i moja malenkost, a sve povodom jednog dela teksta na biznisblogu razvili smo neku teoretsku priču o ceni jednog fiktivnog startupa na ovim prostorima. Priča je prilično uopštena, ali eto ja sam pošao od pretpostavke da se zna šta se radi i postoji jedna osoba koja plaća sve to, a.k.a. sugar-daddy, odnosno sponzor (što onda nas čini sponozrušama valjda)

Priča je počela od mog izveštaja sa FOWA gde sam spomenuo jednu izjavu o projektu "to i nije bio startup već više neki eksperiment jer je budžet bio tek nekoliko desetina hiljada dolara (računam oko 40-50k)", pa je moj komentar bio "šta je pravi startup? nekoliko miliona dolara?". Ok, naravno da razumem da se ne može meriti cena rada u Srbiji i SAD, ali ako neko uloženih 50k naziva "eksperiment, zezanje, čisto za probu" onda više i ne znam šta da mislim.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 10. 10. 2007. u 08:34.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat