Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 09. 2010.   #7
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Kada sam ja pitao, kurs za e-banking je bio gori od IntesaHit kursa (mislim da je bio i gori od obicnog kursa za fizicka lica ili tu negde), koji je los kurs kad radis sa vecom kolicinom novca.
U Intesi bi tek za >10.000 dali bolji kurs (tako mi kazu), sve ispod bi islo na e-banking kurs.

U RF je e-banking kurs jako los ali i za 5.000 bez problema dobijas dobar kurs na request.
Imaj na umu da je kod RF sve ostalo skuplje (mesecno odrzavanje racuna, provizije (mizerna razlika ali je ima), kartice, provizije za kartice, itd.).

A sto se tice toga kako utvrdjuju kurs, zakonski izgleda ne sme da bude bolji od srednjeg, a oni gledaju kretanja na trzistu i sopstvene potrebe.

@Garg, pa ne moze bash hoces neces, da bi dobio bolji kurs moras da zoves... ako zoves nekoliko puta dnevno za male sume da trazis bolji kurs ima samo da te stave na ignore

Inace, ne znam kakav je slucaj za ino doznake firmi kod drugih banaka, ja sam sve osim jedne doznake dobio i mogao da koristim istog dana kada su mi poslate (tj. istog dana su mi javili da je stigla doznaka i trazili da posaljem potpisan/pecatiran neki dokument o njoj koji verovatno ide deviznom inspektoratu). (RF)

Citat:
Originalno napisao rex Pogledajte poruku
Kolike su te razlike u kursu? Pitao sam u
Intezi koji kurs koriste za konverziju deviza sa deviznog racuna pravnog lica (na dinarski racun) i posle nekih 10 minuta konsultacija (???) mi pokazase neku kalkulaciju koju su radili tog dana za nekog klijenta po kojoj je kurs bio vrlo slican srednjem kursu nbs na taj dan.
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat