Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 01. 2008.   #11
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

smatra se da je dobar procenat posetioca koji dodju na sajt preko pretrazivaca = 70-80% od svih ukupnih poseta
to je ono sto u analyticsu stoji kao grafikon na pocetnoj, pa onaj procenat za search engines [samo sto analytics ne racuna to dobro, pa pod 'search engines' ne uracunava lokalne google sajtove, niti racuna google images search... niti racuna domace pretrazivace... zato uvek dodati bar 10% na ono sto on pokaze]

tako da... sve dok ne dodjete do 70% - smatrajte da mozete da uradite jos mnogo toga...

ta poseta doduse zavisi i od vrste sajta, to mi je gospodin Varagic vise puta napomenuo... jer ne mogu recimo blog i forum da se takmice... kod bloga recimo samo jedan covek unosi sadrzaj, pa cak ni to ne radi svaki dan... a kod foruma se content generise od drugih korisnika, i to non-stop...
mada bi procenat onih koji dodju sa pretrazivaca mozda trebao da bude isti i za blog... jer proporcijalno blog ima i manje direktnih/referrer poseta, pa je i tu mozda 70% ok za search engines...

inace, mozda ce mnogi reci "pa kakav ti je to sajt kada 80% poseta dodje sa googla, imas li ti uopste 'svoje posetioce'", ali ja mislim da je to potpuno ok, jer danas svi koriste pretrazivace kad im zatreba nesto, pa je potpuno ok da tako dodju na sajt.
inace, 50% onih koji su dosli sa googla na moj sajt su 'new vistors', sto ce reci da je drugih 50% vec bilo na mom sajtu u skorije vreme... tako da i njih mozes racunati kao 'svoje' posetioce koji su ti se vratili
btw, i to sto dolaze toliko sa pretrazivaca samo govori da imas content na sajtu... imas ono sto ljudi traze...
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 23. 01. 2008. u 19:09.
Peca je offline   Odgovorite uz citat