Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 11. 2009.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default php f-ja za merge 2 niza

Imam neke opcije, koje se cuvaju u obliku visedimenzionalnog niza, dubina nije ogranicena (kao neko stablo), i sad treba da omogucim da se vise takvih nizova spoji u jedan, pri cemu (and there's the catch), treba da postoji mogucnost da jedni nizovi prepisu vrednosti drugih, po redosledu kojim se mergu-ju.
Glup primer (u kvazi json notaciji ):
{ a:1, b:2, c:{d:3,e:4 }} + {c:{d:5, f:6}} = { a:1, b:2, c:{d:5,e:4,f:6 }}

I tu je sad problem jer, koliko vidim, ni jedna od ugradjenih php funkcija (array_merge, array_merge_recursive) ne radi to bas tako kako meni treba, pa mi jedino prostaje da pravim foreach() rekurzivnu f-ju koja ce da radi merge, sto je daleko od brzog, narocito za duboko stablo...

Jel ima neko bolju ideju, kako iskoristiti ugradjene php f-je da se to optimizuje (eventualno izbegne rekurzija iz php-a) ?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat