Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 10. 2009.   #11
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Aleksandar.Ilic Pogledajte poruku
A ja, na primer, ne volim persiranje uopste. Jer ga ljudi preterano zloupotrebljavaju radi svog ega...
Kako to misliš "radi svog ega"? To je elementarna kultura, kada se obraćaš nekome koga ne poznaješ, ne znaš čak ni koliko godina ima, da mu se obraćaš sa poštovanjem. To nema veze sa egom, čak naprotiv.

Ima izuzetaka gde se namerno pravi takva atmosfera gde se obraćaš sa ti, ali u zvaničnoj komunikaciji, bilo da je mailom ili zvaničan odgovor "sajta", mislim da je neophodno pokazati poštovanje članu.

Kada odete u restoran, neko možda voli da mu se konobar obraća na "ti", neko insistira na "vi", ali konobar je dužan da se svakome obrati sa poštovanjem, a "persiranje" (reč koja je smišljena da se ukine "gospodine" i uvede "druže") je upravo to.

Off Topic: BTW, ja mojoj tašti i posle 12 godina persiram i ne mislim da sebi dižem ego niti stvaram distancu.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje bluesman za poruku: