Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 01. 2007.   #17
Sasa
drug član
Na probnom radu
 
Avatar Sasa
 
Datum učlanjenja: 10.01.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 11
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Sasa is on a distinguished road
Smile

Ja radim volonterski, ali nikad nisam ni pomislio da radim dzabe. Neko meri stvari koje ga okruzuju metrima, neko kilobajtima, neko dzakovima... ja svoj posao merim srećom!

Poštujem svaki sistem merenja! Meriti novcem je ok... ali ja merim drugacije.
I ja sam aktivan u maliVElikiLjudi, ali to sto radim ne bih mogao da izmerim novcem ni da hocu.

Koliko košta prvi poljubac? Izrazeno u dinarima ili eurima.
• Koliko košta radost u očima deteta kod koga prvi put u životu dodje Deda Mraz, lično? Takodje, izrazeno u dinarima.

A sa druge strane, vratio bih se na ekonomsku kategoriju Novac. Da li neko radi za Novac, ili za "Ono sto ce posle kupiti novcem"?

Novac je ustvari projekcija "Onoga sto ces kupiti novcem". a to ce te uciniti srecnim, radosnim, zadovoljnim, itd...
Radeci nesto sto ne rezultuje Novcem, postizes ODMAH "Ono sto ces posle kupiti novcem"! Fakticki, mnogo brze i dosta skracenim cash-flow kanalom stizes do "Onoga sto zelis". Jer Ono sto zelis je kraj svih mogucih pocetaka, bilo da pocinju radom za novac, radom za slavu, radom "za dzabe", neradom , itd...

"Od mača si živeo, od mača ćeš umreti" reče neko. Novac je veliki mač sa dve oštrice...
Ali osećaji nisu.
Ja radim za osećaje...

Da li je to za džabe? Sumnjam.
Sasa je offline   Odgovorite uz citat