Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 08. 2010.   #9
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

postujem tvoje misljenje.
ja samo imam feeling [iz mnostva prethodnih iskustva] da jedan [dva, tri...] takva backlinka nisu dovoljna.
mislim da google gleda starost domena, i radi ono sto ja nazivam "spijunazom" - posmatra koliku posetu sajt ima bez da se gleda poseta sa googla - dakle direct visitors i referring visitors.
na osnovu ta dva koeficijenta on [dobrim delom] uskladjuje i svoj SERP za dati sajt.
naravno jos 500 faktora manje-vise utice na SERP, ali namerno naglasavam ta dva jer mi se cini da google sve vise ide u pravcu rangiranja na osnovu parametara koji su u neku ruku prirodni - ne mozes fejkovati posete - ili imas posetioce ili ih nemas - dakle nemas mnogo mogucnosti da prevaris google.

zato imam feeling da bi jedan [ili cak vise] kvalitetnih backlinkova - dalo mizeran rezultat.
google se prosto manje oslanja na backlinkove - odnosno treba ti sada MNOGO vise kvalitetnih backlinkova [i to pametno biranih, vremenski rasporedjeno] da bi postigao prvo mesto za neku znacajniju kljucnu rec.

prosto ne mozes sa par backlinka da prestignes nekog ko je u svoj sajt ulozio 5 godine truda.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat