Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 02. 2011.   #1
f14Tr0n
NosceTeIpsum
Qualified
 
Avatar f14Tr0n
 
Datum učlanjenja: 13.06.2006
Poruke: 153
Hvala: 123
43 "Hvala" u 26 poruka
f14Tr0n is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za f14Tr0n Pošaljite poruku preko MSN za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Yahoo za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Skype™ za f14Tr0n
Question .me domain i .com domain sa stanovishta SEO

Imam jedno pitanje strucne prirode... Naime, zeleo sam za odredjeni sajt da kupim .com domain, medjutim .com .net i .org domeni su zauzeti i vidim da su za prodaju...

Ne zvuchi lose ni .me domain, e sada ono shto mene zanima je sledece:

Ako kupim .me domain i uspem da ga pozicioniram za odredjene kljuchne rechi, na odredjenu poziciju na Google-u, da li ce vlasnik domena .com ako stavi sadrzaj slichan mom - SAMO ZBOG .com domena imati MOZDA bolju poziciju od mog .me domena koji ce vec tada postojati duze od njegovog ?

Dakle domen primer.com vs primer.me ? Ista rech, druga extenzija. Moj .ME domen postoji i OK je pozicioniran, da li cu izgubiti deo poseta ako on slican sadrzaj stavi na .com domen?

Nadam se da nisam previshe zbunio pitanjem, jer naravno zavisi i od toga kako on uradi SEO za svoj sajt, ali ako to izuzmemo, da li mogu posete da mi opadnu?

Po ovom linku sto mi je dao valeks ispadne da je .ME domain OK izbor... E sada, mozda neki savet ili predlog bi dobrodosao...

Ili da kupim .com domain sa drugom kljucnom rechi ...

HVALA unapred
f14Tr0n je offline   Odgovorite uz citat