Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 02. 2010.   #237
DusanTC
novi član
Na probnom radu
 
Avatar DusanTC
 
Datum učlanjenja: 12.02.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 15
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
DusanTC is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za DusanTC
Default

Citat:
Originalno napisao dacha Pogledajte poruku
Odakle tebi ovo da je kažnjivo ako uzimaju procenat? Pročitah sada Krivični zakon i Zakon o igrama na sreću, NIGDE se ne pominje ništa slično! Ajde prosvetli nas molim te, reci u kom si ti to zakonu pročitao, da i mi pročitamo i priznamo da si u pravu.

Krivični zakon se ovim bavi vrlo kratko i precizno - ne sme se vršiti PRIREĐIVANJE igara na sreću bez dozvole. I to je to, nikakvi procenti, varijante i sl.

Zakon o igrama na sreću je detaljniji. U njemu su za pojam "PRIREĐIVANJE" ("priređivač") uvek nerazdvojno vezani pojmovi "ostvarena uplata", "isplata"... To jasno govori šta je priređivanje. Naknada za priređivanje državi se plaća kao procenat od ostvarene uplate, pa je taj pojam nerazdvojno povezan sa priređianjem. A oni UPLATE nisu primali, niti su vršili ISPLATE. Pa, ništa ni od priređivanja.




Jedino što sam u ovom zakonu video, a što bi moglo da se na njih primeni jeste član 98, koji se odnosi na oglašavanje:



I to je sve, a novac će nadoknaditi tužbom protiv policije

Živi bili pa videli!

PS. Zanemarujem porez na dohodak, to nije u vezi affiliate marketinga.
Ako pratis temu od pocetka evo ti ga moj post.
Citat:
Originalno napisao DusanTC Pogledajte poruku
evo " zakon o igrama na srecu"
clan 10. Zabranjeno je priredjivanje i ucestvovanje igara na srecu suprotno odredbama zakona kao i:

stav 3)
Prodaja, ustupanje, izdavanje, oglasavanje, i svako drugo predstavljanje inostranih srecki i tiketa ( listica ) za igre na srecu na teritoriji Republike Srbije.

PRODAJA, OGLASAVNJE PREDSTAVLJANJE!oni su radili OGLASAVANJE.
A i ne razumem zasto svi stajete ako neko ne zna zakon to je skodljivo. Verovanto momci nisu znali zakone, a ovde je dosta njih koji zele da se bave tumacenjem zakona, posto znaju da nadju na "google" zakon
__________________
Pecunia non olet. - Novac ne smrdi.
DusanTC je offline   Odgovorite uz citat