Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 03. 2009.   #33
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao nixa Pogledajte poruku
btw: Misho i Aleck, na koliko uredjaja testirate aplikacije ... ja sam nesto razmisljao da je optimalni minimum da bi se testiralo su 4 uredjaja ... iPod touch 2g,iPod touch 3g, iPhone 2g , iPhone 3g ... mada kapiram da se fino ponasa i kada se samo emulira ...
Jel ti to planiras da pises neki iPhone app za Pentagon? Mislim da je dovoljan jedan iPhone, 2g ili 3g sve jedno, sa najnovijim OS-om ... ono sto je bitno je da simulator nije dovoljan. Na simulatoru sve radi extra brzo a tek kad prebacis na telefon vidis koliko to brzo radi i kako se ponasa ... Kad sam ja pisao Basecamp client za iPhone, nije postojala Memory Warning simulacija, pa je i to bio veliki problem ... sad postoji al sve jedno je bolje videti da li ima tih warninga u regularnom radu nego ih simulirati ...

Sa developerskog stanovista, mnogo ti je veca razlika izmedju verzija OS-a nego izmedju uredjaja ... Dobra stvar tu je sto je upgrade OS-a jednostavan pa velika vecina uvek koristi najnoviji ...

Takodje sam primetio da neke stvari postoje na simulatoru al ne na telefonu i vice versa ... recimo neke metode za introspekciju i neke helper metode u NSString klasi ... sve usvemu nemoj ni da pomislis da objavljujes app koji nije testiran na pravom uredjaju!
__________________
Yahoo, Bebo, Woofy … Technology businesses must cut the baby talk, you’re a multi million corporations not a stuffed animal. Grow up, if I wanted to see uncaring money making machines with cutie names I’d go to a strip club. - Bill Maher

Poslednja izmena od Misha : 24. 03. 2009. u 17:24.
Misha je offline   Odgovorite uz citat