Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 10. 2009.   #24
holodoc
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 27.11.2007
Poruke: 71
Hvala: 10
12 "Hvala" u 11 poruka
holodoc is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Mister, prvo da ti kažem da mi se čini da ti samo "preletiš" preko onoga što napišem, ne pročitaš šta sam napisao nego požuriš da daš odgovor. Zatim, kada pričamo o nekim primerima, računam da nisi počeo da pišeš php kod prekjuče već da imaš iskustva i od ranije. Ima na ovom forumu dosta ljudi koji pišu php bar 10 godina i imaju gomilu napisanog koda, a vi konstatno insistirate da su od "pre nekoliko meseci preporučili ovo-ono". To je ok samo za ljude koji su počeli pre nekoliko meseci, a drugima pravi problem sa starim sajtovima.
Ne znam zbog čega imaš takav utisak ali odgovorno tvrdim da ne "prelećem" preko postova, čak štaviše dosta vodim računa o detaljima koje sagovornici iznose pa je često to razlog nesporazuma Isto tako da dodam da niti sam sujetna osoba niti imam nameru da bilo koga ovde diskreditujem već jednostavno, bar ja mislim da je tako, pokušavam da vodim argumentovanu raspravu.
Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
To znači "kada sam pokušao prvi put pre 10-11 godina u php 3, očekivao sam da je sintaksa kao u C - ali NIJE, pa sam bio prinuđen da koristim {} umesto [].

Dakle, ranije je $string[4] generisao error, pa si morao da koristiš $string{4}. To je bilo totalno nelogično i tu nema dileme. Pa radiš tako godinama i onda od jednom izbace tu sintaksu, sada više ne može {} nego mora [] (kako je od početka i trebalo da bude). Pa kada su već napravili zabunu od početka, najmanje što mogu da urade je da (zbog ljudi koji su počeli da rade u php mnogo pre verzije 5.3) ostave da radi i jedno i drugo.

Nadam se da je sada jasnije zašto se bunim?
Uz svo dužno poštovanje ali sa ovime nažalost ne mogu da se složim jer jednostavno nije tačno Doduše možda se u trenutku testiranja koda radilo o nekoj bagovitoj reviziji PHPa koja nije radila kako treba pa su se otuda javile greške. PHP 3 kao i PHP 2 u potpunosti podržavaju sintaksu "uglastih" zagrada koja omogućava da se indeksima stringa pristupi recimo ovako $string[index].

Pošto zaista ne volim da bilo šta tvrdim bez argumenata nisam bio lenj pa sam napravio mali test i na brzinu instalirao PHP 3.0.17 na jednom od računara i propustio kroz njega onu istu skriptu od malopre. Kao što se može videti na priloženoj slici PHP nije prijavio apsolutno nijednu jedinu grešku a skript se uspešno izvršio. Apsolutno sam siguran da bi test bio uspešan i sa starijim revizijama "trojke" pa čak i sa "dvojkom" ali nažalost to sada ne mogu da demonstriram jer je za instalaciju "dvojke" potrebno malo previše muke

Za one koji možda misle da sam na bilo koj inačin namestio rezultate mogu slobodno preuzeti bilo koju verziju "trojke" PHPa sa sledeće adrese jer nažalost matični sajt od pre par meseci više ne nudi download starih verzija PHPa

http://www.oldapps.com/old_version_php.php



Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
PHP 2??? Pretpostavljam da mislis na PHP/FI?

http://www.php.net/manual/en/history.php.php

Ajd da se ne foliramo ovde, sumnjam da je bilo ko sa ovih prostora radio ista ozbiljno pre verzije 3.0 (ja sam istu ukacio 2000-te ali sam ozbiljno programiranje u PHP-u poceo bas u trenucima kada se pojavio PHP4)
Pa da... Zvanični naziv je tada bio PHP/FI 2.0 ali skoro svi tu verziju jednostavno zovu "dvojka" Što se tiče mojih početaka iako nisam pristalica "čiji je duži" sindorma napomenuću da naravno da nikada nisam koristio "dvojku" za bilo šta smisleno osim za eksperimente. Moj prvi kontakt sa PHPom je bio sada već davne 1999. godine sa tadašnjom "ganc taze" verzijom 3.0.12. Doduše, PHP nije postao moj jedini programski jezik, ni tada a ni sada, tako da sam tek kasnije počeo da eksperimentišem sa raznim verzijama koje su bile dostupne u arhivi matičnog sajta koja nažalost više ne postoji

Poslednja izmena od holodoc : 18. 10. 2009. u 23:31. Razlog: typo...
holodoc je offline   Odgovorite uz citat