Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 01. 2006.   #3
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

gledaj to sa lepse strane...kad budu formirali opstine (koje su vec smislili: Stanovo, Aerodrom, Stari Grad...) onda ce mesecno da zaposle po n x 10-ak....Znaci, sad je odlicno kako ce da bude. A i ja nisam primetio da tu stoje tolike sluzbenice...kad god mi nesto treba, nema zive duse...samo za overu dokumenata red ko 93 za mleko (nisu se setili da otvore jos jedan salter, za to treba dva fakulteta).

Problem u tim javnim, drzavnim, drustvenim firmama je sto imamo visepartijski sistem. Kad bi se vratili u doba jednopartijskog, onda ne bi svakih par godina zaposljavali po novih 50%, nego bi zaposlili samo ove sto su u medjuvremenu postale necije ljubavnice sto nema sanse da stigne do te sume (racunam da bi rodjake zbrinuli u prvih par godina, a da se broj rodjaka vremenom sporije menja). Kako ne vidim sta bi izgubili ovim potezom, mislim da ga vredi razmotriti.

Elem, ne bih se ja nadao nekom bumu eG u Srbiji, a kamoli eC...kod nas je sve polako....ima vremena...Mada moram da priznam da je Dinketova 2106-a ipak previse pesimisticna. Realnije je da se to desi u drugoj polovini ovog stoleca...taman da neki od nas dozive.
djoca je offline   Odgovorite uz citat