Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 09. 2010.   #8
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Mislim da bi trebalo da pročitaš članak Duplicate content due to scrapers (Sven Naumann, Google) gde između ostalog stoji
Citat:
This also means that you shouldn't be very concerned about seeing negative effects on your site's presence on Google if you notice someone scraping your content
Takođe kaže da Google u tom slučaju pokušava da utvrdi šta je original i da to "obično radi vrlo dobro". Ja lično više verujem da Google nije mnogo zainteresovan za to koja je verzija original, već pre svega koja je verzija bolja za korisnika u smislu informativnosti (možda sadrži više linkova, komentara ili neku drugu dodatnu vrednost, a tu sigurno spada i rejting sajta na kome se nalazi verzija članka, broj povratnih linkova ka članku i sl.), i da će u rezultatima prikazati tu verziju bez obzira da li je ili nije original (može da se desi da prikaže i obe verzije ako misli da postoji razlog za to, neka razlika u ovim detaljima). Mislim da je Google ipak više zainteresovan da korisniku pruži najbolju informaciju nego da isteruje pravdu ko je prvi šta napisao. U suštini, originalni članak bi trebalo da ima najbolji rejting jer bi sve kopije trebalo da sadrže link ka njemu, ali...

Takođe, ljudi iz Googla su više puta ponovili da ne postoji kazna (penali) za duplirani sadržaj u bilo kom obliku. Kada je u pitanju sadržaj na samom sajtu, oni daju preporuke kako da ga izbegneš da ne bi imao posredne posledice (razvodnjavanje i sl.), a ako to ne uradiš Google će sam izabrati najbolju verziju i to je to. Greg Grothaus (Google) kaže da Google pretpostavlja da većina dupliranih sadržaja nije postavljena sa namerom da se izvrši prevara, ali da postoje izuzeci i da se sajtovi koji se time bave smatraju spamerskim i sankcionišu izbacivanjem. Slično piše i u General guidelines › Duplicate content gde stoji da se to utvrđuje pregledom sajta ("if our review indicated that you engaged in deceptive practices and your site has been removed from our search results"). Ovo ne treba uopšte da brine nikoga ko ne pravi neke sisteme za prevaru i u njima koristi duplirani sadržaj.

Nas kraju, ako ti neko krade članke a plasira se bolje od tebe, imaš opciju da ga prijaviš Googlu i da zahtevaš utvrđivanje vlasništva nad sadržajem.

Citat:
If you find that another site is duplicating your content by scraping (misappropriating and republishing) it, it's unlikely that this will negatively impact your site's ranking in Google search results pages. If you do spot a case that's particularly frustrating, you are welcome to file a DMCA request to claim ownership of the content and request removal of the other site from Google's index.
EDIT: Nisam video Pecin post, ali na to se sve svodi.

Poslednja izmena od dacha : 05. 09. 2010. u 23:36.
dacha je offline   Odgovorite uz citat