Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 02. 2008.   #4
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Smile seoba

Citat:
Znači ne radi se o stvarima koje možete nabaviti na svakom ćošku u svakoj prodavnici nego o stvarima specifične namene koje se teže nalaze ako ne znate gde da ih tražite.
Pozdravljam ideju, pogotovo jer ukljucuje iskustva i preporuke. Predlazem ti da polje delovnja bloga prosiris i na sve stvari i usluge koje su uobicajene i postoje ali nem ne zatrebaju cesto pa nismo ni svesno da se neko time bavi.

Moj primer. Ovog vikenda sam se selio iz jednog u drugi stan.

Problem 1 - pakovanje. Potrebno je dakle prikupiti dovoljan broj kartonskih kutija.
Logicno resenje je obilazak radnji u komsiluku i moljakanje za praznu ambalazu. Sizifov posao, sreca pa su pripreme dovoljno dugo trajale da se skoro dovoljno kutija napabircilo. Svakakvih. Manjih i veci, potpuno i manje cistih. Hit su one od banana - sa velikom rupom i na dnu i na poklopcu ali bilo je "daj sta das".
Istog vikenda kada i ja selila se i agencija u kojoj radim, odnosno citava grupa. Selilo se oko 400 ljudi sa vise od 10 lokacija - svi idemo "pod jedan krov". Sve cestitke ljudima koji su to organizovali. Od sredine januara smo dobijali veoma precizna uputstva sta se i kada od nas ocekuje. Na primer da svoje stvari spakujemo u kutije i obelezimo ih na odgovarajuci nacin. Takodje i da formiramo i na pravi nacin obelezimo kutiju u koju ce momci zaduzeni za seobu IT opreme i njeno prikljucenje na novi sistem spakovati sve sto zateknu na nasim stolovima kada u petak odemo sa posla. Kutije naravno nisu skupljane po samoposlugama. Dosle su sve iste, spljostene, povezane po deset. Stotine njih, bar hiljadu za celu akciju a verovatno i vise. Negde u gradu dakle mogu da se kupe neformirane kartonske kutije raznih dimenzija. Dacu adresu kada saznam izvor.

Problem 2 - transport. Posto sam izbegao navaljivanje familije da se organizuje moba i istrpeo izaledjno ogovaranje da bas i nisam neki kad se ne dokazujem cimajuci trosed na rasklapanje tezak kao tuc na sesti sprat iskusno sam otvorio Halo oglase. Mada sam ocekivao da postoje ljudi koji sprovode seobe zaprepastio sam se razgranatoscu i bogatstvom ponude.
Samo nosenje i prevoz stvari vise niko i ne nudi. Pod obavezno u ponudi je pakovanje (sami donose kutije ), tapacirani kombiji, osiruranje stvari od ostecenja, saveti za urednjenje stanova i poslovnih prostora... Momci koji su, tacno na vreme, dosli bili su uniformisani u iste majice, pantalone i prsluke sa velikim natpisom i telefonom firme za koju rade. Kombije je bio isto tako "brendiran" a na rastanku su nam podelili reklamne hemijske olovke i upaljace. Posao i cena su dogovoreni unapred sa medzerom a cena je bila sasvim prihvatljiva.

Trziste dakle cini svoje.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Miloje Sekulic za poruku: