Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 12. 2006.   #18
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao zigor
Ah, vec se plasim da ce ovo postati klasicno prepucavanje koja je distribucija bolja, pa jos ako se ukljuce windowsovci ...
Bwahahaha, evo nas

Daklem, ako si već rešio da koristiš "kupusaru", preporučujem ti da bar izabereš neku "enterprise" koja se koristi i u industriji a ne samo među entuzijastima. Moj predlog je CentOS - de fakto kopija RHEL-a. Prilično je stabilan, u smislu da ne izlazi nova verzija na svaka dva meseca, a takođe je jedina distribucija koju sam probao (naglašavam: "koju sam probao") gde kod upgrade-a na sledeću verziju sve ide glatko.

Druga varijanta je Novell/SuSE, tj verovatno OpenSuse na kojoj i ja radim na poslu - u principu je OK i Yast je fina alatka (onaj tekstualni - grafički je odvratan) ali kod upgrade-a na sledeću verziju ćeš najverovatnije biti u situaciji da reinstaliraš sistem od početka, pa bolje stavi /home na posebnu particiju.

Od ostalih kojima sam se igrao nedavno, Ubuntu je "slick" ali se dešavalo da npr kompajliraju kernel sa jednom verzijom gcc-a (3.4) a isporučuju drugu (4.0) uz distribuciju pa kad treba da kompajliraš neki kernel modul, eto belaja (ovo govorim iz iskustva). Mepis je možda i bolji Ubuntu od originalnog - jedino mi se ne dopada što dolazi sa KDE-om ali većina normalnog sveta ionako više voli KDE

FreeBSD je pravi Unix i jako je lepo i logično organizovan za razliku od kupusare, ali ako hoćeš da se baviš multimedijom i sličnim stvarima ne znam koliko je baš dobar izbor.

Na kraju krajeva, savet sličan Pedjinom: koristi lepo Windows kao sav normalan svet i nema da te boli glava Ili ako baš ne voliš MS a imaš para, nabavi Mac. Mac OS X je definitivno najbolji desktop Unix koji je ikad napravljen.

Poslednja izmena od Dragi Tata : 04. 12. 2006. u 15:54.
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat