Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 03. 2007.   #2
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

Znaci, ne vjerujem.

Scenario ide ovako:
- Imam BitDefender, ali nije uvijek upaljen. Ima 4 servisa koji su startovani automatski, i kad nije pokrenut sam BitDefender, s tim sto sam ih ja disable-ovao i startujem ih samo kada hocu da precesljam C:\, poslije opet pogasim
- Prije 2 dana zove drugar i kaze da mu je sve i jedan .exe fajl bio inficiran nekim virusom, pa da skeniram i svoj komp za svaki slucaj jer smo bili u LAN-u par dana ranije.
- Nakon skeniranja ostavim BitDefender da radi realtime (nista sumnjivo nije nasao, ne znam zasto sam ga ostavio)
- Danas, prije nego sto sam uzeo da radim bilo sta, ugasim BitDefender u tray-u (servisi su ostali!)
- Ne radi MySQL

Sta se desilo? Pretpostavka, poprilicno sam siguran da je ispravna:
BitDefener ima firewall koji "pita" da li zelis dozvoliti toj_i_toj aplikaciji da radi to_i_to cim ona nesto krene da radi. E, posto je BitDefender bio ugasen, "nije imao ko da me pita" i onda su sve konekcije na 127.0.0.1:3306 bile automatski blokirane... Sasvim slucajno sam provalio sta se desava, jer sam u medjuvremenu instalirao MySQL 5, jos svasta cackao i onda opalim restart komplet masine. Palim MySQL-Front, kad ono BD pita "Application MySQL-Front is trying to bla bla, Yes/No".

Naravno, obje verzije rade kako treba...

Hvala na paznji
__________________

oliver je offline   Odgovorite uz citat