Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 03. 2012.   #26
Vlamark
novi član
 
Avatar Vlamark
 
Datum učlanjenja: 07.03.2012
Lokacija: Šabac
Poruke: 5
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Vlamark is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Milos Vukotic Pogledajte poruku
...nekako mi se čini da je ta "plain" funkcija upravo ono zbog čega je e-book reader prvenstveno napravljen, a za ostalo imaš običan PC ili tablet (ili neki jeftini mp4 ili mobilni telefon za audio knjige).
Slažem se, zato su i napravili K4. A on sa cenom od 79U$D (6.640,52 RSD), jednostavno nema konkurenciju.

Citat:
Originalno napisao Gruja Pogledajte poruku
Meni baš odgovara IPad što mogu da ga čitam pred spavanje a da ne palim svetlo zbog malog deteta koje spava sa nama u sobi. A naročito je zgodno po hotelima gde ili nema lampe za čitanje ili ima neka koja osvetljava pola sobe.

Na stranu ta prednost, uzeo bi Kindle za ostale situacije. Koja je situacija sa knjigama ako ga kupim na austrijskom/nemačkom amazonu? Hoću li moći da kupujem sve knjige sa USA Amazona?
Ko želi svetlo, može da kupi kožne korice sa lampom, zajedno sa njom, o5 ne košta više od konkurentskih uređaja bez korica

Amerikanci imaju neki lud zakon o autorskim pravima koji im ne dozvoljava da neka njihova dela (mislim da se odnosi na stručnu i naučnu literaturu, ali informaciju sam dobio posredno, pa ne smem da tvrdim), ne smeju da se prodaju van US do isteka nekog perioda po izdavanju. Zbog toga i još nečega, postoji izvesan procenat knjiga koje mogu da se kupe samo sa američkih uređaja. Međutim, to Amazonu ne smeta mnogo, te obzirom da su takvom politikom se zaštitili od zakona, ne smeta im ako neko nađe način da to zaobiđe (npr, kupovinom američkog uređaja).

Moj je predlog, svakome kome to treba, neka kupi polomljen kindle (US ili EU, u zavisnosti od toga koji ima) tako da ima dva iz oba regiona. Uređaj kad stigne može slobodno u đubre, treba Vam samo serijski broj uređaja. Na taj način, možete da kupujete i američke i ostale knjige, i da ostvarujete popuste na neke knjige koje su jeftinije u US, odnosno UK. Sve što treba jeste da se promeni adresa pre kupovine knjiga. Jednom kupljena knjiga je dostupna na svim vašim kindle uređajima.

Ne treba zaboraviti i glavnu prednost eink uređaja nad tablet uređajima. Baterija traje od 1 do 3 meseca, u zavisnosti od uređaja i načina korišćenja. (Aj na ovo odgovorite, tabletomani ;P)

Poslednja izmena od Vlamark : 09. 03. 2012. u 00:05. Razlog: setio se još nečega
Vlamark je offline   Odgovorite uz citat