Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 08. 2007.   #11
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Default

yo Ilija

ja sam tebe vec malo maltretirao na ovu temu, pa mi je drago da si se i ovde ukljucio!

anyway, svakako si u pravu, ja sada pokusavam da generalizujem sve svoje radove, tj. da ih apstraktujem, da vidim sta mi se konstantno ponavlja, i da to sredim i spakujem u module, i da ih onda sam pozivam po potrebi.

dakle, pokusavam da vidim jel' mi je bolje/lakse/brze/efektivnije/ispravnije da napravim efektivno "svoj fw", ili barem nesto slicno, sto ce sluziti meni i samo meni, za brz i modularan razvoj CMSova,

ILI:

prosto da se prilagodim nekom od vodecih fw-ova, i da ih maksimalno tweakujem prema sebi i svojim potrebama.

vidis, cini mi se da je CodeIgniter maximalno jednostavan, da ne kazem trivijalan, i onda mi mozda bas on moze odraditi deo posla, jer vec postoji napisana gomila stvari kao sto je "auto form validator", ili tipa neki simple JS kalendar, kontrola tabela i sl...

svakako ne treba zavisiti od ni jednog frejmworka, jer onda em moras da mu se prilagodjavas na besumucno niskom nivou, ili ako oni odluce da promene nesto, a tebi se bas ne svidja - imas problem :P

ajde citam i dalje, javljam sta sam uradio, svakako ocu da vam kazem moj finalni zakljucak na kraju
dootzky je offline   Odgovorite uz citat