Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 05. 2008.   #1
Adis A.
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 20.05.2008
Lokacija: Priboj
Poruke: 27
Hvala: 5
0 "Hvala" u 0 poruka
Adis A. is on a distinguished road
Default PHP knjiga za pocetnika...

Zdravo svima.
Ove godine zavrsavam srednju elektrotehnicku skolu i planiram da nastavim studije na Tehnickom fakultetu (Cacak). Tokom studija sam planirao da se bavim samostalno web dizajnom. Sto se tice mojih skromnih racunarskih vestina: Visual Basic (1 godina samostalnog ucenja), C/C# (godinu dana ucenja u skoli), HTML ( osnove ), Access (osnove)...
Uskoro mi pocinje prijemni ispit,pa kad to zavrsim onda cu da pocnem sa tim.
Planirao sam da prvo jos malo utvrdim HTML i jos doucim, onda da krenem sa ucenjem PHP-a,MySQL...
Sad napokon da dodjem do cilja, gledao sam na netu koje su dobre knjige i naisao sam na ove dve "PHP i MySQL: razvoj aplikacija za Web, prevod drugog izdanja" - Luke Welling, Laura Thomson" i "PHP i MySQL:razvoj aplikacija za Web, prevod treceg izdanja" - Luke Welling, Laura Thomson".
U prvoj knjizi je obradjena verzija PHP 4.3 a u drugoj verzija PHP 5. Razlika u ceni ove dve knjige je oko 600 din,meni to znaci kao uceniku.
Zanima me da li ima neke bitne razlike izmedju ove dve verzije PHP 4.3 i PHP 5, da li cu mnogo stvari propustiti ako uzmem ovu knjigu u kojoj se obradjuje PHP 4.3 u odnosu na novije verzije PHP-a...? Koju vi knjigu na srpskom jeziku preporucujete ?
Adis A. je offline   Odgovorite uz citat