Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 04. 2012.   #4
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Nedavno sam otkrio www.codiqa.com

Disclaimer: nisam mobile web dev pa ne mogu da komentarišem kvalitet koda, standarde i sl.

Ali ovo tako lepo radi, da razmišljam da postanem full korisnik. Kod sebe vidim primenu za:

a) brz wireframing i shareovanje klijentima ideja za UI,
b) razvoj web stranica koje se prikazuju u native aplikacijama kroz WebView.
Ovo vrlo zanimljivo izgleda. Slicna stvar kao i http://www.umbrellasdk.com/index.htm (take a tour). Ono sto mi je zanimljivo kod tvog linka je da je u pozadini jquery mobile. vrlo mi se svidio taj framework. Sam SDK mi po sebi nije toliko zanimljiv, ali u kontekstu ovog sto kazes 'brz wireframing i shareovanje klijentima ideja za UI,' - to je fantasticna opcija! tako da cu odmah otvorit profil i probat to malo.

Ono sto je zapravo moje pitanje jest - da li jQuery Mobile ili Sencha ili nesto trece?...odnosno, koji bi bili neki pros/cons svakog.
Sto me najvise 'brine' jesu performanse i ponasanje u stvarima koje glume native applikacije. Recimo, page transitions, podjela jednog html-a na vise logickih cjelina (pages u kontekstu jQuery Mobile-a), kako to radi na zivim primjerima, je li upotrebljivo, itd itd...jer, u sustini, to je i razlog radi kojeg bi se covjek odlucio za neki mobile web app framework. sve ostalo ide i obicnim javascriptom/jquery-jem.
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo
dee je offline   Odgovorite uz citat