Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 08. 2012.   #5
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Domace tur. agencije kojih ima oko 1000-1300 (stalno se broj menja, sada je sezona pa ih ima sigurno vise) uglavnom preprodaju avionske karte.

Rezervaciju karata vrse tako sto pozovu aerodrom, nekog iz zvanicnih kanala ili pak preko sajtova (kao sto je www.booking.com za hotele, za avionske karte mislim da je www.amadeus.net). Dakle na zahtev ili kako oni kazu na upit.

Mozda postoji neka agencija ili cak i ne mora da bude tur. agencija, vec kao neka firma da tako kazem, koja se u skorije vreme pocela baviti bas prodajom (ovo sto tebi treba - ako sam te dobro razumeo uopste) pa prakticno ti mozes da preprodajes preko njih, ali nisam cuo.

Ne bih da ovo zvuci kao omalovazavanje bilo koga, ali vecina tih agencija nije cula za vise od papira, lenjira i olovke. Neki koji su "napredniji" bilo koji URL otvaraju tako sto otvore google, pa u search unesu adresu koja im treba.
Ok, ima i normalnih korisnika interneta i racunara koji znaju da ih koriste, ali affiliate program u njihovom biznisu mislim da jos ne vide (posto mnoge stvari koje dolaze pre toga ne vide) - barem ja sam imao takvo iskustvo.

Jedino da pokusas sa najvecim nasim agencijama (neke od istih imas u levom sidebaru na http://www.yuta.rs/sr/travel/agencije_tipovi.asp), tur-operaterima, pa da ih kontaktiras i na taj nacin kazes sta ti treba i opises da si zainteresovan da od njih nesto "kupis". Ako se postavis da ti njima nudis, verovatno da si odmah u pat poziciji pa moras da se vadis, jer su ti sanse da te sto pre "otkace" u tom trenutku 95%.

Cisto jedan savet. Zovi telefonom ili odi licno, budi uporan, na mail mnogo tesko odgovaraju (oni koji ga koriste ili citaju), nekada trebas da zoves 100x da bi dosao do nekog ko ce da ti da povratnu informaciju.
__________________
Twitter

Poslednja izmena od _korso_ : 01. 08. 2012. u 10:54.
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" _korso_ za poruku: