Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 01. 2007.   #19
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao jasmanac
Daleko su ove cifre od realnosti...
Kako čije... *

1. Cifre se ne odnose na domaće klijente kod kojih sve ide uglavnom po projektu i uz dužno poštovanje situacije u kojoj se nalaze (osim ako nisu Teleokom ili neko javno preduzeće )...
2. 25e pa naviše je realna satnica ako možete da pružite nešto što ogromna većina ne može.
3. Vrhunski profesionalci zarađuju i mnogo ozbiljnije satnice od 50e. Samo treba raditi i ući u te krugove, naravno - ako imate te ambicije.

* Ne želim da ovo bude pogrešno shvaćeno (kao ja radim za neke visoke satnice). Dok sam freelanceovao moja satnica je bila 15 eura. Freelance sam batalio i posvetio se stalnom poslu uz jedan side projekat (activeCollab). Te dve stvari u potpunosti okupiraju moje vreme, ali ako bih odlučio da se vratim freelanceu podigao bih satnicu na 20, 25 eura i iskoristio activeCollab da mi nabaci dovoljno posla. Mislim (bar se nadam) da tu ne bi bilo problema.

Znam još par ljudi sa DPT koji bi mogli da traže (i dobiju) tu satnicu na osnovu referenci i preporuka (kada ti dođe project manager firme koja zapošljava par desetina programera i u preporuci napiše "He's our go-to guy" to zlata vredi kod stranih klijenta).

To je realnost u krugovima u kojima se krećem. Za druge ne znam...

Poslednja izmena od Ilija Studen : 24. 01. 2007. u 23:36.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat