Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 09. 2006.   #31
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Ja bih vas zamolio sve da obuzdate hormone (mada moram da priznam da bih uživao posmatrajući jedan krvavi CSS shootout)...
Citat:
Originalno napisao dedamunila
(SVAKA tabela na ovom svetu, bila u HTML-u ili ne, dakle i one na papiru, sluzi za layout, nemojte mi uvoditi sad te "soft" podele "po osecaju")
Podela o kojoj pričaš (i u vezi koje si počeo da lupaš, o tome smo valjda postigli konsenzus ) uopšte nije po osećaju. Podela je potpuno semantička. Stranica threada se sastoji iz liste postova. Svaki post se sastoji iz informacije o autoru i same poruke. Svako ko u ovoj strukturi apriori vidi tabelu je duboko zabrazdio.

Sa druge strane, monday.aspx sadrži raspored predavanja. Tabelu, i to kao logičku strukturu, a tek posledično i dizajnersku. Ako se dobro sećam, u kolonama su termini, a u redovima predavači. Ili beše sale (mrzi me sad da gledam).

Ne treba ti ni osećaj, a ruku na srce ni preterano mnogo inteligencije, da primetiš da u drugom slučaju imamo posla sa logičkom, semantičkom tabelom, a u prvom ne.
jablan je offline   Odgovorite uz citat