Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 12. 2005.   #58
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Lično mislim da je svejedno da li se radi sa tabelama ili CSS, bitno je da je posao na zadovoljstvo klijenta urađen. Lično, preferiram CSS jer je lakši i brži za rad (u mom slučaju), i zanimljivije mi je da koristim isti umjesto tabela, odnosno CSS me čini produktivnijim.

Članak je odličan, pratio sam i prethodne iz ove serije. Odobravam ovako "konzervativne" tekstove, iz prostog razloga zato što sve što pročitam uzimam za određenom dozom, filtriram na neki način. Čitanje ovakvih tekstova s vremena na vrijeme, prvo što razbija učmalost, a drugo je što je nekada neophodno da se sa aspekta pravih CSS jevanđelista vide stvari i da se uvidi njihov stav po nekim pitanjima. Uvijek ima nešto novo što ranije nisam znao u ovakvim tekstovima, kako sebe svrstavam na stranu CSS praktičara, da li ću nešto upotrebiti ili promjeniti u svom radu moja je lična odluka, ali mislim da je nekad dobro steći širi uvid u materiju, pogotovo ako nam je ona sastavni dio profesije.

Citat:
bojan_bozovic:
Dakle, table ili CSS - pa i nije svejedno, zbog recimo IE5/Mac. To sto je nesto lakse, ili jos gore, u trendu, nije nikakav izgovor za mene kao webdevelopera. Mogao bih da uzmem CSS visekolonski templejt koji koristi bagove u browserima (@import) za podrsku istog IE5/Mac.
Što se tiče IE5/Mac to je prvi brauzer na tržištu koji je podržavao CSS2. U nekoliko slučajeva imao sam zahtjev da omogućim da CSS2 sajt radi i na ovom brauzeru zbog Apple ciljne publike, uglavnom uz malo pretraživanje mreže većina layouta se može Tantekovim @import hackom prilagoditi da izgleda sasvim normalno u tom brauzeru. Tako da otpada ova priča da nije svejedno...

Opet, 2% koristi Apple danas, em što postoji ogroman broj odličnih modernih brauzera na Macu, em što je Safari sastavni dio OSX, mislim da je današnji broj IE5/Mac korisnika procentualno mizeran.
mungos je offline   Odgovorite uz citat