Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 06. 2007.   #16
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Malo mi se 'ne svidja' a evo i zasto:
Pocnem da kucam mail i kaze 'mail neispravan'... pa naravno da je neispravan kad ga jos nisam ukucao. Valjda ima smisla raditi tu provjeru tek kad 'zavrsim' tj napustim to polje. Zatim..
Ukucam pass prvi put, drugi put pogrijesim, lupim TAB i on mi logicno kaze 'nije ispravan pass' ja se mishem vratim u to pass polje a on mi izbaci 'moras ukucati ime'...
Nijeeee.... mi bash leglo. U sustini, mislim da je problem metodologije tj pristupa a sastoji se od dosadasnjih iskustava :
- web form - popunis sva polja, stisnes submit, dobijes upozorenje i ostanes na formi ili predjes na sledecu stranicu
- desktop windows / dos aplikacije koje te 'vode' tj tek na ispravan unos ti dozvoljavaju da nastavis ili da izadjes iz citave forme.

Ovo sto ti Ilija pokusavas napraviti je neki miks i onda dolazi do nesuglasica.
U sustini, neko je nekad rekao da korisniku, kad je rijec o unosu podataka treba dati sto manje mogucnosti i da su aplikacije za unos podataka najbolje radjene u terminalu jer tamo nema misha i slicnih pizdarija i ne dozvoljavas korisniku da 'svrlja'. E sad, za koji se metod opredijeliti ... to je pitanje.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat