Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 06. 2007.   #14
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Default

ne ne ne, interesantna ideja, moram priznati, ali nije to nesto tipa "tekstualni fajl", koji ja kasnije samo "uvucem" u HTML stranicu i eto.

stavise, trebalo bi da je relativno "lak" zahtev -> imam tipa 600 proizvoda, ocu da ih izlistam redom. na jednoj stranici. u jednom divu, koji ima skrol.

zasto je to big deal?
nije to 60,000 proizvoda (linija teksta u tabeli, stagod), pa da bude kao "uuuu je"

evo upravo sam uzeo i selektovao ceo taj prikaz, zveknuo to sve u OO Writer, i pogledao -> ima tacno 22 strane. 48,000 karaktera.

to zaista nije toliko puno podataka, da se browser tako zakuca.
cak i da se "smori" dok ne ucita, opet ne opravdava ga nista da on i POSLE toga drzi 60%+ od CPU resursa. kretenoidno.

inace, ovo sto je rekao kodi, po istoj logici ne bi radilo. zasto tako mislim?
- pa iako je dobra ideja, opet bi ja morao da prikazem tih 22 stranice (dakle cirka 1000+ redova), i opet bi se glupavi IE zakucao, tj. zauzeo bi resurse sasvim neopravdano.

jedino sto meni pada na pamet je *nacin ispisivanja*.
znate i sami da kada bi pravio veliku tabelu, gde citam recimo iz baze 2000 redova, i ispisujem ih pravo u HTML, firefox ce da ispisuje red po red, i skrol bar ce da se smanjuje-smanjuje-smanjuje, i onda nastavi tako sve dok ne ispise sve. to je kul.

ali IE ce sa druge strane da "zatvori" stranu, da je sakrije, da generise i 2 minuta to ako treba, i TEK kada zavrsi KOMPLETAN ispis stranice, onda ce da prikaze ogromnu stranicu sa istim tim malim skrolom.

mozda je tu negde problem?

u svakom slucaju - misterija. :|
nadam se da cemo resiti, a do tada -> vredi samo pljunuti taj IE, tokom 2 godine rada, napravio mi je oko 16 sedih dlaka u kosi, izgubio sam apetit nebrojano puno puta, i zgadio mi se i moj posao i zivot.

hvala bogu sto postoje i alternative

bas zato sam na svom sajtu i stavio "zastitu" protiv IE-a, u smislu da je tu obicna JSa, i ako prepozna browser kao IE -> odma ide na "**** off" stranicu, i cao. ne reklamiram svoj sajt ovde, stagod, to je obican homepage, ali NECU da dozvolim da IKO dodje sa IEom na moj sajt. napolje. evo vam pa probajte: www.dootzky.com

ajde pa da resimo i ovo vise, da bezim kuci da odmorim mozak :P

p.s. i hvala vam za pomoc i puno odgovora. respect.
dootzky je offline   Odgovorite uz citat