Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 04. 2006.   #31
Denis_Radenkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Denis_Radenkovic
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Lokacija: Madtown, the capital of 'America's Dairyland'!
Poruke: 252
Hvala: 2
7 "Hvala" u 6 poruka
Denis_Radenkovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Citat:
Citat Originalno napisao oksite
Mislim da si, nesvesno naravno, ukazao na najveci problem ovde. Znaci, upoznavanje znaci da ti upoznas njega, kakav je covek i od cega je napravljen. Da li "upoznamo" znaci i da radnik sazna od cega si ti, kao poslodavac, napravljen ili si ti po defaultu cool, obrazovan, 3 generacija menadzera u familiji etc.
A šta je to po tebi najve?i problem ovde? "3 generacije menadžera u familiji"? Kojih bre generacija menadžera u Srbiji? Zna?i ti nikada ne bih radio za jednog Donalda Trump-a jer nema 3 generacije menadžera? Obrazovanje? Šta tebe briga koje je obrazovanje tvog poslodavca? Obrazovanje je bitno, ali njemu a ne tebi. Zašto ti je potrebno da poslodavac bude cool? Ho?ete vi možda da se družite, da idete negde u zezanje posle posla? Tebi su o?igledno pomešani prioriteti. Hajde prvo definiši šta bi ti želeo kada bi se zaposlio negde? Da firma dobro radi, imaš dobru platu ili da je gazda cool i da je 4. generacija menadžera?
Slazem se sa obojicom donekle , ali dosta zavisi od prioriteta zaposlenog. Cini mi se da vi, kao poslodavci, ne uzimate u obzir jedni druge, tj. da vas ima vise od jednog, pa ako je plata ista ili bar slicna, zaposleni ce da ode kod ovoga sto je bio cool, obrazovaniji, prijatniji itd Ne znam kakva je situacija u Srbiji, predpostavljam ne sjajna, ali prvi i osnovni prioritet zaposlenog nije uvek novac. Bitnije je okruzenje u kome bi morao da provede 8 ili vise sati svakog radnog dana pa ponekad i vikendima, i da ne nabrajam sad sve faktore koji se vrlo cesto nalaze ispred satnice/dnevnice sta vec.

Ja sam ostao u kontaktu sa svim mojim poslodavcima i Italijanima i Britancima jer su svi, srecom, cool i jos uvek saradjujem sa svima njima i cujemo se. Ljudi smo svi, i na poslu se treba i zabaviti, inace cemu sve to.
Takodje, uglavnom su to bile male firmice i studiji, ali ni sa jednim od njih nisam ima striktno poslovan "ja sam boss i ti ima da radis ono sto ti ja kazem" odnos. Uvek sam imao osecaj da radim sa njima a ne za njih. Mozda je to razog zasto smo i dalje prijatelji.
Denis_Radenkovic je offline   Odgovorite uz citat