Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 10. 2008.   #20
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Jasno je da su mišljenja potpuno podeljena, od How to screw your Web site with nofollow (seo-theory.com), do Sculpting with Nofollow Works Pretty Darn Well (seomoz.org), a gde je istina... Verovatno negde u sredini.

Meni teorija o značaju 'isključenja' par stranica (About i sl) nije realna, čak mi se čini loša (ne gledajući samo PR), osim ako se radi o stranama kao što su Login i slične. Ono gde za mene "nofollow" ima najveći značaj jeste izostavljanje višestrukih (dinamičkih) linkova ka istim stranicama, koji dovode do povećanja broja stranica i preko 100 puta (može i mnogo više), realnog rastakanja PR-a, potencijalno štetnog efekta dupliranja sadržaja... Ovo nastane kada na stranici sa nekim proizvodima (kod mene, trenutno, automobilima) postoje linkovi za sortiranje po nekoliko kriterijuma, zatim linkovi za brze pretrage (auti sa klimom, auti na dizel i sl), a tu je i paginacija... Kako svi ovi kriterijumi mogu kombinuju, to dovodi do neverovatnog broja kombinacija i isto toliko linkova tj. stranica sajta, pri čemu su 95% beskorisni duplikati (umesto 50 stranica, Google indeksira 1250)!

Poslednja izmena od dacha : 27. 10. 2008. u 17:08.
dacha je offline   Odgovorite uz citat