Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 06. 2008.   #5
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Pa ne znam... ako uzmemo u obzir da Srbija ima jednu od najstarijih populacija u Evropi, i da veliki broj starijih ljudi na selu spada u tu kategoriju nepismenih ili jedva pismenih...
Voleo bih da prvo vidim starosnu strukturu, jer zaista ne vidim problem ako je od tih 20% nepismenih većina (recimo) preko 60god i živi po nekim ruralnim krajevima gde im slova i ne koriste preterano.
Mislim, baš bi me čudilo da nije tako jer provereno znam da i deca po najzabačenijim homoljskim selima idu u školu, a istovremeno tamo ne možeš da nađeš pismenog starca ili staricu.

Edit: sad pogledah linkove koje je ostavio mileusna. Istraživanje stvarno zvuči grozno, ali ako bi se uzela u obzir starosna struktura mislim da bi zvučalo sasvim drugačije. A ima i drugih nejasnih podataka. Šta znači na primer: "Godišnje u Srbiji ostane nepopunjeno 10.000 slobodnih mesta u srednjim školama, iako je to školovanje besplatno...?" Da ima višak mesta ili da deca neće da idu u srednju školu?
Ili:"Srbija, sa oko 3,8 odsto bruto nacionalnog dohotka odvojenog za oko pola miliona đaka, spada među zemlje s najnižim izdvajanjem za obrazovanje u Evropi...?" Koliko đaka imaju zemlje sa kojima se upoređujemo? Ako u proseku imamo manje dece, zvuči logično da manje novca izdvajamo (dobro, baš duplo manje verovatno nemamo, ali opet mi dosta podataka nedostaje da bih ovo istraživanje prihvatio kao ozbiljno).
__________________
RainDog

Poslednja izmena od borstale : 07. 06. 2008. u 10:39.
borstale je offline   Odgovorite uz citat