Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 11. 2006.   #8
Mr.Paja
profesionalac
Professional
 
Avatar Mr.Paja
 
Datum učlanjenja: 22.06.2005
Poruke: 279
Hvala: 14
30 "Hvala" u 19 poruka
Mr.Paja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao colke
1. Po meni je najbolja aktivacija preko interneta, Program kada se instalira potrebno je da se aktivira. Aktiviranje se vrsi tako sto se kaci na neku moju bazu gde sam ja za usera kome sam dao program vec uneo neki aktivacioni kod. Aktivacioni kod se upise u registry ili u neki kriptovani fajl i proverava se pri svakom pokretanju programa. Pomocu aktivacionog koda sifruju se podaci u bazi, tako da bez njega em program ne radi, em su podaci nedostupni. Ova tehnika moze se kombinovati i sa dole navedenom pod brojem 2 (jos bolja varijanta), ali ima i neka ogranicenja: teoretski mozda korisnici nemaju vezu ka internetu + potrebno je imati pristup nekom serveru na kojem ce se nalaziti baza usera i aktivacionih kodova.
Resenje imas u okviru pomenutog PC-Guarda a to je >
AC Generator for Win32/Web - Integrate calculation of activation codes over Internet connection.


Citat:
Originalno napisao colke
2. Uzima se potpis masine na kojoj se program instalira (serijski broj diska, ploce, procesora), pomocu ovih brojeva se na neki nacin sifruje baza podataka (sluzi kao kljuc). Ako se program iskopira na drugu masinu podaci iz baze bi bili neupotrebljivi jer ne moze da se izvrsi dekodiranje istih.
Resenje imas u okviru pomenutog PC-Guarda a to je >
- Hardware locking!
Lock your software to target computer. Seven locking parameters are now available: HD volume ID, Bios ID, OS ID, CPU ID, Network card ID, HD hardware ID and CD/DVD hardware ID.

Imao sam slicnu dilemu kao i ti pre par godina, al kada se sve sabere i oduzme najbolje resenje je da uzmes gotov proizvod jer ljudi su usko specijalizovani za to i imaju vise iskustva, nema stresa ni gubljenja vremena, a ovako ako pocnes sa nekim custom resenjem vrlo lako moze da se desi da previdis neku rupu i onda ti je dzaba sve ...
Mr.Paja je offline   Odgovorite uz citat