Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 05. 2008.   #9
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
ja sam kao developer uradio brdo ruznih sajtova kojih me je apsolutno sramota da ih pokazujem, ali moj deo posla je uvek bio odradjen profi i kvalitetno, to sto to obicno niko ne vidi, sta da se radi... radio sam za pare, ne za slavu, tako da na kraju svi srecni..
U pravu si, ne može uvek da se bira, račune treba platiti. Ko' što kaže glumac Michael Caine kad su ga pitali what is his next movie: The next one that comes. Oba načina poslovanja imaju svoje valid points dok god ne prelaze ono što zovu the point of diminishing returns tj. dok god ne počnes da plaćaš svoj izbor dal' izgubljenim novcem il' živcima. Jednom rečju, ne mora se upuštati baš u svaku bitku, niti bez pogovora prihvatati sve što naidje.

Ima tu još jedna stvar koju je lako zaboraviti a to je da se klijentu ne gradi samo sajt, gradi mu se biznis. Ako nakon svega sajt ne donese poslovne rezultate, kako god oni bili definisani, niko neće biti srećan bez obzira ko je na kraju boje odabrao. Ako se stvari posmatraju iz ove perspektive, lakše je doći do kompromisa (ne uvek, naravno).
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat