Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 11. 2009.   #128
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao pRED Pogledajte poruku
Hmm ... pogledaj moj post comment o "3 sata" prici! Znas, nakon svega, izgleda da se cela tvoja prica svodi na onu nasu - kol'ko para tol'ko muzike!

Ukoliko nemaju para, zasto si prihvato posao zirija? Ukoliko se nesto radi pro-bono onda se odradi kako treba ili se ne radi uopste.

Ipak ovo nije prica o parama ...
Prijatelju, hajde ovako da ti objasnim. Idi na sajt Web festa, odmah, pa klikni na "Prijave 2009". Svi prijavljeni sajtovi su još uvek tu.

Zatim, zapiši koliko je sati.

Sad, zamisli da si član žirija, unesi se skroz u tu ulogu. Kreni da otvaraš redom sajtove iz prve kategorije, "Informativni", gde ima 307 prijavljenih sajtova.

Dalje, želim od tebe da svakom sajtu posvetiš dovoljno pažnje, da ga temeljno proučiš, onako kako se očekuje od odgovornog člana žirija, sve do momenta kada možeš sebi da kažeš "to je to, zaista sam temeljno, od srca, proučio sve ove sajtove". Uradi to samo za prvih deset sajtova. Ne više.

Sada, kada si temeljno proučio prvih deset sajtova iz prve kategorije, i kada si 100% siguran da si doneo pravi, objektivan sud o njima, molim te pogledaj koliko je prošlo sati.

To je, dakle, vreme koje ti je potrebno da objektivno, svim svojim bićem, srcem i zalaganjem pregledaš deset sajtova.

Sad, to vreme pomnoži sa 220 (slovima: dvesta dvadeset) jer prijavljenih sajtova ima 2200.

Zatim uzmi tu cifru i pronađi mi bar jednu osobu u ovoj zemlji (profesionalca, blejača ispred dragstora, srednjoškolca, koga god) koja je spremna da toliko vremena provede ispred računara zarad glasanja na bilo kom web festivalu.

Ako želiš ti da posvetiš to vreme, ja ću ti sledeće godine vrlo rado prepustiti svoju poziciju u žiriju uz preporuke Ageni, ali želim od tebe detaljan PDF izveštaj, evaluaciju svakog od 2200 prijavljenih sajtova, koje su im prednosti, mane i slično.

Da li sad razumeš u kakvoj je poziciji član žirija?
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com

Poslednja izmena od istok : 28. 11. 2009. u 20:04.
istok je offline   Odgovorite uz citat