Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 08. 2006.   #15
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

To je na žalost totalno nepouzdano, dovoljno je da korisnik izabere da sve čita plain text i da ga ti izbaciš sa liste pošto ti je nije "javilo"

Taj beacon se koristi najviše u nekim affiliate programima, radio sam nešto slično. Imaš recimo affiliate sajt koji prima i merchante i webmastere. Daš im linkove, a pošto želiš da proveriš svaki link, niko ne ide direktno na sajt nego link vodi na tvoj neki "redirect". Ti onda loguješ njegove podatke u bazu, i šalješ ga na sajt, a na sajtu stoji jedan IMG 1x1 koje je SRC="affiliatesajt/provera.php" u kojoj se ponovo proveravaju podaci korisnika, da li mu je to prvi klik ili neko fake-uje klikove, da li je dosao stvarno preko affiliate linka.... itd. Taj IMG izbaci samo 1x1 beli GIF i ne vidi se na strani.

Tu naravno postoji dosta "problema ako se proverava samo IP jer dosta ljudi koriste share-ovan IP, a dosta provajdera generiše dinamičke IP-ove za skoro svaki request, pa može da se desi da isti user na jednoj strani im jedan IP a na drugoj na istom sajtu totalno drugi.

Ja mislim da je, ako se ne traži aktiviranje profila preko email-a, dinketovo rešenje najbolje.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat