Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 10. 2011.   #8
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default

Ehej, polako sa flejmom, naši smo

Kao prvo, krenuo sam da radim neke Android aplikacije u Javi pa me smara rad sa bazama, odnosno hteo bih više da se fokusiram na funkcionalnost aplikacije a ne na pisanje SQL-a i pisanje 20 redova koda svaki put kad treba nešto da vučem iz baze. A kako mi je diplomski rad na temu programiranja Android aplikacija verujem da ću raditi još nešto osim tog diplomskog pa reko' da spojim lepo i korisno

Drugo, u PHP-u radim sa CodeIgniterom i nekim ORM-om za njega po imenu Datamapper, i iskreno dosta mi se svidelo kako to radi, pa samo pokušavam da napravim nešto slično za Javu (Android) i SQLite, samo ne toliko korisno (čitaj: kompleksno), bar ne za sad.

Dalje, osnovna klasa ne zna za, i ne poziva metode izvedene klase, jer se u izvedenoj klasi nalaze samo metode koje su potrebne za "rad" konkretnog modela (npr. klasa "Radnik", kad smo već krenuli sa tim, treba da ima metodu "izracunajPlatu" ili tako nešto, lupam sad) i osnovna klasa nema potrebe uopšte da ih poziva. Osnovna klasa nikad ne treba (i ne sme) da poziva metode izvedene klase, to mi je jasno i potpuno logično jer osnovna klasa i ne zna da postoje izvedene klase i koje metode u njima postoje.

Fora je što kad izvedena klasa pozove get() koja je u osnovnoj klasi, ta metoda (get) treba preko this.getClass().getName() da vidi ime izvedene klase, i preko refleksije da napravi i vrati objekat te klase, da bi korisnik u vraćenom objektu, pored podataka iz baze, imao i pristup metodama izvedene klase.
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat