Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 09. 2007.   #19
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Mislim da po Zakonu firma ne mora da bude registrovana za obavljanje neke delatnosti da bi mogla da se obavlja (ima par izuzetaka cini mi se oko uvoza-izvoza i slicnog) sve dok joj to nije pretezna delatnost.

Sokoj je koliko znam, nadlezan samo za autorska prava, to jest njima placas neku naknadu i time regulises placanje autorskih prava za emitovanje muzike. Opet, koliko znam, Zakon na to obavezuje svakoga ko javno pusta muziku, pa cak i tudji radio program, makar to bio radnicki restoran.

Ak omisis da zardjujes od tog radija, svakako moras registrovati firmu, no to ne mora biti nista komplikovano, mozes registrovati pausalnu radnju, a ako ocekujes da promet ne predje 2 miliona dinara godisnje (mada se ocekuje da limit bude povecan, ako vec nije), onda mozes i da budes van sistema PDV.

Ako neces da radis komercijalno, onda mozes da registrujes neko udruzenje, posto i ono ima status pravnog lica.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat