Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 09. 2007.   #27
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Meni CakePHP deluje kao mrtav projekat!!!

CakePHP je mozda najbolja kopija Ruby on Rails-a u PHP svetu. Dok Zend Framework ide nekom svojom putanjom, koja cini mi se vise odgovara "jeziku" kakav je PHP.

Pocetkom ove godine sam krenuo da ucim Cake za neki projekat ali odustao kad sam shvatio da tada nisu bile zavrsene jos neke bitne stvari, a i da je poprilicno bugovit kad nesto zaista krenes da pises u njemu.

S druge strane njegova implementacija ActiveRecord patterna se ispostavila kao poprilicno impresivna. Samo zbog toga, sam lepo uzeo i napisao jednu PHP skripticu, koja spideruje stranu na CakePHP siteu gde moze da se vidi koliko je jos ticketa ostalo do sledece verzije CakePHP-a ... stavio skriptu da se pokrece CRON-om na moj site i da mi salje emailom broj tiketa dvaput mesecno ... pa reko kad to malo odraste da mu se ponovo posvetim ...

Zakljucak nije bas happy za Cake ... U proteklih devet meseci broj tiketa konstantno oscilira oko 250!!! Tekuca verzija je ista kao i pre 9 meseci ... razlika je u trecem broju verzije ... i tako ...

Inace ja sam do pre godinu dana koristio CodeCharge za pisanje web aplikacija (custom CRUD-oliki code) a vec godinu dana koristim Drupal za sve ...

Em je strava kao CMS em je vremenom postao zavidan framework. Trenutno u njemu pisem totalnu custom web aplikaciju za "All American Football League" site, za menagerovanje prijava igraca, nimalo jednostavna zvercica. Vec je napisano brdo strana sa totalno custom logikom, koristim Drupal iskljucivo na nivou framework-a ... i vrlo sam zadovoljan ... ako nekog zanima mogu da podelim iskustva i detalje o tome ...

Cheers ljudi!
Misha
Misha je offline   Odgovorite uz citat