Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 05. 2008.   #5
srdjevic
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Chicago IL, USA
Poruke: 209
Hvala: 12
12 "Hvala" u 11 poruka
srdjevic is on a distinguished road
Default

Ja sam to razumeo kao da je Kostunicin problem jedino u tome sto je X zemalja EU ipak priznalo nasu pokrajinu "u skladu sa Rezolucijom 1244" (i dalje mi nije jasno kako/zasto ovo opravdavaju). Te da se iz ovog clana izvlaci sledece:
- status Kosova je (za te drzave) i tako vec odredjen (nezavisnoscu) u skladu sa R1244 (?!), te ovaj dokument ne mora da "odredjuje konacan polozaj"
- sporazum se ne primenjuje na Kosovu

Znaci, kako god da okrenes, prica se o Srbiji bez Kosova... Te valjda Kostunica tera inat (dize galamu i skuplja poene), a Tadic vija kintu i izbegava pitanje koliko god moze, dok ne bude uza zid... I ko je sad tu u pravu? Po meni je Tadic mudriji (ali ljigaviji na duze staze i prema nama?). Kostunica (pravnik) opet ide onom "ako oni gledaju R1244 kao Kosovo & Serbia, onda mi i jesmo potpisali nesto cime tiho potvrdjujemo njihovu tezu"... A smesan je... Buni se, preti svima, a nema cime da zvecka... Da bar mozemo bilo sta da uradimo, nego ni kapaciteta nemamo ni za sta, sto je najcrnje... Ma nemam pojma...

Psina je to sto mogu da zajebavaju sa "zemlje posebno rade priznavanje, a cela EU integracije". I sad ako radis integraciju sa EU bez Kosova, sta je to onda? A ako cutis jos 5 godina zbog kinte (donacija), nisi li ga prodao? Sada nam kanda samo ostaje da cekamo (verovatno X godina, nakon sto se sve slegne) da li ce nam konacno stici taj uslov kog se K toliko boji... Stici ce sigurno. A onda? :-(

P.S. Ja bih tuzio SVE (ukljucujuci tu i SAD) sem EU. Tu me ne bi bilo sramota da budem ljigav pred svetom u fazonu: "Oni mi trebaju, njih necu da tuzim. A vi ostali, priznajte ih i odma' leti tuzba". I svaka zemlja van EU bi valjda razmislila jos jednom da li ce....



Prijavio sam se da glasam prvi put od kako sam otisao, i sto vreme vise tece, sve mi se manje glasa... Ni sa jednim putem ne mogu lako da se pomirim... :-(
srdjevic je offline   Odgovorite uz citat