Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 02. 2010.   #4
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Eh, pa ja vec duze vreme prodajem Viagru i Pfizer samom sebi...mail ode od mene i dodje do mene. Sve ide regularno u spam box. Doduse ovo je na Gmailu ali pretpostavljam da je isti princip na Y. Za sad mi je Yahoo nalog ok. No evo sta kazu u Google:
Citat:
Ако добијете повратне поруке за пошту која изгледа као да је потекла са вашег налога, проналазите поруке у непожељним порукама које изгледају као да сте их ви послали или примите одговор на поруку коју никад нисте послали, можда сте жртва покушаја отимања информација. Покушај отимања информација значи лажирање повратне адресе на одлазној пошти како би се сакрило право порекло поруке.

Када пошаљете писмо путем поште, обично на коверти пишете повратну адресу како би прималац могао да идентификује пошиљаоца и како би поштанска служба могла да врати пошту пошиљаоцу ако дође до проблема. Међутим, ништа вас не спречава да напишете повратну адресу која није ваша. Заправо, неко други је могао да пошаље писмо и стави вашу повратну адресу на коверат. E-пошта функционише на исти начин. Када сервер пошаље е-поруку, он наводи пошиљаоца, али то поље за пошиљаоца је могуће фалсификовати. Ако постоји проблем са испоруком и неко је фалсификовао вашу адресу на поруци, порука ће бити враћена вама, иако ви нисте стварни пошиљалац.

Ако сте добили одговор на поруку која није послата са ваше адресе, постоје две могућности:

1. Порука је покушај отимања информација и ваша адреса као пошиљаоца је фалсификована.
2. Оригинални корисник је употребио вашу адресу као адресу за одговор како би се одговори слали вама.

Ниједна од ових могућности не указује на то да је ваш налог угрожен, али, ако сте ипак забринути, можете да проверите недавни приступ вашем налогу. Само се померите до самог дна примљених порука и кликните на везу Детаљи поред ставке ,,Последња активност на налогу".
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat