Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 05. 2006.   #42
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Jasno je da ti niko neće dati posao samo na osnovu vizitke, bez obzira kakva je i koju je dizajnirao. Ne vjerujem niti da vizitka daje 1m prednosti u startu, ali sve to ne sprečava čovjeka, pogotovo dizajnera da ima drugačije i po nečemu prepoznatljive vizit karte.

Kada sam pričao o plavoj pozadini ili vizitkama koje su u nekom brendiranom fazonu, mislio sam na dvije stvari:

1. Čovjek kada primi prvi put vizitku, recimo nakon kraćeg razgovora sa vama, baci sigurno kratki pogled na istu i sam izgled iste mu se urezuje u experience, (iako ne igra bitnu, niti presudnu ulogu) zajedno sa svim ostalim faktorima u taj njegov doživljaj vas, počev od halo efekta pa nadalje. Kad uzme da razmišlja i kaže treba mi onaj mali od neki dan i po automatizmu mu ostaje u sjećanju ona plava vizitka i zna da treba u rolodexu da potraži plavu

2. Drugačija vizitka se u roledexu izdvaja mora klasičnih bijelih koje su zaista profesionalne, ali zaista imaju ih svi danas od uvoznika Mercedesa do IT kompanija. Lakše se nalazi. Poslovni ljudi danas sreću dnevno masu ljudi, mislim više nego ikad u istoriji. Jednostavno ponekad postoji potreba da se napravi razlika u odnosu na ostale.

Meni je uvijek zadovoljstvo vidjeti dobro dizajniranu vizitku, bez obzira da li je neki brendirani fenseraj ili bijela elegancija, dobar dizajn je dobar dizajn. Opet meni kao wannabe-kreativcu je zadovoljstvo kada dobijem profesionalno dizajniranu vizitku od kompanije sa kojom pregovaram o poslu, odmah mi ulije povjerenje da u toj kompaniji postoji neko ko razumije dizajn i mnogo lakše mi je da pričam, bolje se osjećam u startu.

Ono što je kod bijelih vizitki sigurno, jeste da su mnogo manje šanse da promašite dizajn. Nešto što je ql i fora za dizajnera, zna često da se ispostavi da većina prosječnih ljudi ne shvata na pravi način, što može da se iskaže negativno. Znači strogo izbjegavati sitna slova, nestandardne fontove, šarenilo boja, nepostojanje kontrasta između teksta i podloge, itd.

p.s. Bluesman takođe ima dobar fazon na svojoj vizitci, ne bih da otkrivam ;-)


Zaključak: vizit karta ne daje nikakvu konkretnu prednost, ali je svakako dio vašeg brenda i nekad ćete naići na ljude koji će znati da cijene to. Obično to neće biti poslodovaci, ali šta je tu je uvijek zna da iskrsne neka indirektna korist
mungos je offline   Odgovorite uz citat