Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 10. 2011.   #4
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Meni je LESS daleko jednostavniji za ucenje i upotrebu jer mi je slicniji css-u, mada neki ljudi tvrde da se SASS mocniji (ne razumem se dovoljno da bih tvrdio da li je to tacno ili nije, ali mi nikad nije trebalo toliko "moci" da bih primetio razliku). U svakom slucaju CSS-u fale neke bitne stvari koje ovi jezici pruzaju (pre svega varijable) i to mi ima smisla...

A HAML mi je debilitet. U redu mi je zen-coding pristup za brzo pisanje html-a kroz skracenice koje se expanduju, to i koristim, ali raditi u potpuno novom jeziku poput HAML je meni glupost. Posto HTML skoro uvek generisem dinamicki iz smartija ili php-a jos jedan nivo apstrakcije je potpuno nepotreban (meni).

I ne slazem se sa Jablanom, mislim da nije stvar da neke ljude mrze da uce novo, da je bas obrnuto, da je ovo izmisljotina za ljude za ljude koji ne znaju HTML, nisu dovoljno radili u njemu da bi im "legao", pa im je ovo preglednije i lakse da nauce. Ljudima koji znaju HTML i rade godinama u njemu je HTML savrseno pregledan. Ja sam jos u vreme dizajna sa tabelama u tabelama u tabelama, itd.. radio direktno u editoru i retko sam imao problem da vizualizujem o cemu je rec, tako da mi HAML definitivno nije potreban i celu ideju osecam kao limitirajucu, a ne kao nesto sto ce mi povecati expresivnost ili ustedeti vreme.
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku: