Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 12. 2005.   #33
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Moram još da se nadovežem na moj prethodni post. Kod liquida se meni recimo sviđa taj strong osjećaj, pogotovo na većim rezolucijama, kad otvoriš sajt i ono sve ti je ispunjeno, a dizajnerski dobro uštimano, odnosno sve je na svom mjestu. Bluesmanovi sajtovi su školski primjeri kako raditi eksta liquid. Odnosno, taj strong osjećaj, odnosno taj tip osjećaja na prvo viđenja klasični fixed sajtovi nemaju.

E sad, recimo ja obožavam tri godine star Wired.com dizajn interfejsa, uprkos tome šta su mnogi govorili (i danas kažu) za isti da je ružan ko lopov. Pogotovo kad je dan sa dobrom kombinacijom boja (svaki dan u sedmici ima drugu šemu boja), uživao sam bukvalno jedno vrijeme da ga držim na monitoru preko čitavog ekrana, dok je mašina slobodna. E sad, jednostavno kad želim da pročitam konkretan tekst sa tog sajta, ja moram da smanjim veličinu prostora. Najčešća situacija i sa ostalim liquid sajtovima je ta, da mogu ja standardno da preletim pogledom kroz sadržaj, ali ako želim nešto konkretno da pročitam, makar bila to dva pasusa About Us sekcije i txt se ne prostirao od margine do margine, ja na mojoj rezoluciji najčešće smanjim veličinu prozora.

Kao dobar primjer uporedbe fixed i liquid modela, može se pogledati www.stopdesign.com koji u preferences ima mogućnost da se onaj minimal bijeli dizajn prikaže po želji u liquid ili fixed varijanti.
mungos je offline   Odgovorite uz citat