Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 02. 2006.   #20
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Moram da vas razočaram u jednoj stvari. Naime u statistici za browsere na jednom drugom sajtu, sličnom Romance Cafe, na kojem se isključivo stranci okupljaju, Firefox je ispod 9%.

Ja to pokušavam da tumačim ovako: Van Srbije se internet koristi mnogo više i diverzitet je mnogo veći (ima ih dosta koji dolaze sa recimo WebTV, koji je totalno nepoznat na ovim prostorima), ali u tom procentu daleko je više onih intertnih koji i ne znaju da postoji bilo šta drugo osim IE.

U srbiji je broj korisnika interneta daleko manji, ali je među njima daleko veći procenat informisanih i onih koji su spremni da instaliraju novi browser. Na globalnom nivou, Firefox je i dalje tu oko 10%.

Ipak, na svetskom nivou, skoro da je iskorenjena rezolucija 800x600 i kada se zagrebe ispod površine, najviše onih koji dolaze sa 800x600 su zaposleni u nekim velikim firmama koje pretpostavljam da imaju par hiljada računara, novije, kao i one starije na kojima i ne može da se potera bolja rezolucija. U prilog tome ide i podatak o browserima, najviše onih koji dolaze sa 800x600 rezolucijom, koriste Internet Explored 5.5- i Windows 98, Me ...

Ja mislim da "šaltovanje" na 1024x768 treba da bude oprezno, odnosno da se pažljivo proceni ciljna grupa. Kada bih pravio neki sajt za web profesionalce, ne bih ni pomislio na ispod 1024x768, međutim za sajtove namenjene širim narodnim masama, mislim da statistika mora da padne ispod 5% da bih mogao da kažeš "ok, hajde da zaboravimo 800x600".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat