Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 10. 2010.   #1
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default google algoritam

Na jednom sajtu imam oko 6600 poseta, duze vreme .To duze, mislim jedno 2 godine, znaci menja se 6300 -6800 . Odradio sam email kampanju, za korisnike, i tu je poslato 11.000 emailova . Ne volim da smaram ljude sa emailovima, ali ovo je bilo bitno.
Tih dana se naravno povecala poseta, sa emaila, i direktno. Znaci neko od onih sto su dobili email, posle su i kucali direktno sajt, osim standardnih.
Par dana je poseta skocila do 8000-8500 . Posle tog buma, sledeci dan je pocelo da se spusta, ali zatim vec sledeci dan je pocelo opet da raste.
Fora je u tome sto od tada se ne spusta poseta sa 8000, ali korisnici ne dolaze direktno ili preko emaila, vec preko google-a ! Znaci za 1700 prosecno se povecala poseta za one duge fraze koje nam i donose najvise posetilaca, a gde po jednoj frazi nemam vise od par korisnika.
Ovo me je podsetilo na Pecinu teoriju, da google ima neki balans gde odredjuje koliko ce kom sajtu da posalje posetilaca.I to ne za jake kljucne reci vec bas za te duge fraze. Ali mozda sam svojom email kampanjom nesto zeznuo kod algoritma,mozda ga je poseta sa emaila navukla da pocne da mi salje vise tog balansa Nisam nista radio drasticno u tom periodu na seo, a i nemoguce da mi 2 godine salje stalno isto, a sada odjednom 20% vise.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat