Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 09. 2008.   #42
pRED
devigner
Na probnom radu
 
Avatar pRED
 
Datum učlanjenja: 06.06.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 41
Hvala: 3
3 "Hvala" u 2 poruka
pRED is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Ti mozes da komentarises sta je flash, ali ne mozes objektivno da komentarises prvi deo. Ti imas "suporotan dozivljaj", pa zar to nije zato sto se skoro iskljucivo flashom bavis? Opet, ja ne govorim sa poslovne strane nego iz ugla korisnika. "Surfujem" i dalje kao sto sam surfovao ranije, i jednostavno sve redje nalecem na flash sajtove, to je sve sto sam rekao. U odnosu na ranije - razlika je drasticna.
Upravo! Samo mi tvoj komentar zvuci kao protivnapad ... ali napada nije ni bilo.
Ljudi su shvatili gde je flash prikladan a gde nije ... za razliku od flash buma od pre nekoliko godina. To sam vec naveo i tu se slazemo.

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Sorry, ali pogledao sam onaj prvi sajt koji ti je na home page... ne bih da komentarisem detaljno, sve je lepo upeglano i nalickano... ali opet... zasto flash?
Agencija koja me je unajmila vec je unapred dogovorila sa klijentom da ce to biti flash i da ce imati beach panoramu u okviru prezentacije. Pise to i na mom sajtu u flash portfoliu

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Ja predjem misem preko ovce i cuje se blejanje. Wow! Malo jesam ironican, ali ne umem drugacije da ti objasnim poentu sta hocu da kazem. Ako je to "multimedia", onda ... jbmga, ja nemam pojma. Ok, hajde i da idem sa idejom da je to duhovita fora... mogu i da se slozim sa tim. Ali i sam header... po meni bespotrebno neupotrebljiv, ali necu sad o tome.
Ahh ... Kao prvo, dobar primer si uzeo za potvrdu svojih stavova ali los za mene Drugo, ovce imaju bitnu poentu u tom filmu, cak se nalaze i na plakatu za film, klijent izricito zeli da bleje i ponavljaju recenice iz filma. Trebalo je da se klikom na svaki karakter otvara posebna sekcija filma ali nisu mogli da se dogovore oko toga ... tako da ostade blejanje Sta da ti kazem kad sam morao da ubacim onaj 'intro' (nisam ga ja pravio odmah da se ogradim ) jer je jako bitno da se vidi glumica u usponu kako skida bikini ... probaj shvatiti da su mi u dosta stvari ruke vezane i na meni je da izvucem to sto bolje mogu. A primedba na mestu! Vrhunac multimedije LOL



Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Zatim imas menu koji prikazuje podmenije i ucitava trailere. pa onda tabove, close, hide, show .... ja stvarno ne vidim nista tu sto ne bi moglo da se uradi preko javascript-a + da ostane lako dostupno i SEO friendly i sve pride. Da li stvarno nisi mogao ovo lako i jednostavno da uradis i bez flash-a? Jedini pravi i "najbolji online multimedia" feature koji flash ima je encode-ovanje videa. Da li je to ono sto je flash planirao da postane?
Slazem se! Moglo je. Da li je to i jednostavnije? Hmm, ne znam. A sta bi se dobilo sa tim? Osim SEO? Koji u ovom slucaju nije presudan, ili cak bitan uopste? Trend je da se movie prezentacije prave u flashu. Upravo zbog videa. Da li je to planirano za flash? Ne znam. Ali flash je to postao i meni je to super. Sto brzi internet bude video ce biti sve zastupljeniji. Plus, sa razvojem 3D za flash mozemo ocekivati velike, virtuelne prezentacije, igre, demoe. Samo jedan primer, ne znam da li je vec postovan:
link

Flash ce se mozda najvise kretati u ovom pravcu (3D) narednih godina ...

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Ne zelim da neko misli da ja ne volim flash i da sam protiv flash-a, (ja volim mnoge stvari, na primer fkcz, pa me to ne sprecava da ih napljujem kada ne igraju dobro ) samo govorim ono sto mislim kako se flash upotrebljava. A ne upotrebljava se nista bolje nego pre 5 godina. Ili ljudi ne znaju da ga koriste ili to sto je dobio nije donelo neke nove mogucnosti ili nema ideja ili je nesto deseto... ne znam sta, ali znam da jeste
Ne slazem se! Priznajem da sam i ja medju onima koji mozda ne upotrebljavaju flash na najbolji nacin, ali se trudim ucim i to je ono sto je bitno u celoj prici. Flash se razvija, raste, potreno je usvajanje novih znanja kako bi ljudi izvukli maximum iz njega i to je ono sto mi se svidja. I sto niko sa sigurnoscu ne moze pretpostaviti sta ce se sledece desiti.

Molim te pogledaj theFWA i linkove na toj galeriji ... ako tu stvarno ne mozes da nadjes nesto drugacije ili bar teznju ili tendenciju da se flashom nacini nesto novo ... hm, onda mozemo da se ceramo ovako doveka
__________________
ProgressiveRED - interactive web design by Stefan Kovac. Enjoy!

Poslednja izmena od pRED : 10. 09. 2008. u 19:07.
pRED je offline   Odgovorite uz citat