Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 06. 2009.   #85
smarkovic
Slobodan Marković
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 153
Hvala: 67
86 "Hvala" u 30 poruka
smarkovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za smarkovic
Default

@Stellanova
Nije mi jasno kako bilo kome može da bude nejasno ko je odgovoran u vezi sa bilo kojom odlukom RNIDS, kad je to očigledno: direktor i upravni odbor (imena su dostupna na sajtu organizacije). Ono što vidim jeste da se dotični ne skrivaju od odgovornosti, već aktivno učestvuju u diskusiji, nude objašnjenja, daju obrazloženja svojih stavova, i siguran sam da će to imati efekat na dalji tok dešavanja po ovom pitanju.

Što se tiče onoga što sam ja pričao i radio tokom proteklih 6-7 godina, možda deluje dosadno (nenasilne metode rada obično nisu preterano zanimljive), ali pogađa u srž problema, daje trajna rešenja i ne podrazumeva isključiva rešenja (win-lose/lose-lose a.k.a. "krv na sve strane" rešenja). Rezultat toga su značajni pomaci u radu nacionalnog registra domena, u odnosu na situaciju koju smo imali sa sa YU NIC duže od 10 godina.

Izvini, ali meni više deluje da tvoj nastup u ovoj temi ima obeležja diskusija koje gledamo svaki dan na domaćoj političkoj sceni.

@zira
Ja sam i pre nego što je kampanja puštena u javnost dao predlog da se to odloži za par nedelja, kako bi se poruke, izgled i sadržaj sajta bolje upakovali. Predložiću to i na sledećem UO početkom naredne nedelje, a da li će biti nekih promena pod uticajem ovih diskusija -- videćemo.

Pozdrav,
Sloba
smarkovic je offline   Odgovorite uz citat